1.dorastecká liga: ŠŠK Prešov - MHK Bytča (12,30 / 14,15 hod.)

DRÁMA VO FOLLONICE SO ŠŤASTNÝM KONCOM PRE SLOVENKY

naspäť

22.03.2018 09:23       927x

21.03.2018, Autor: SITA, Foto: figh.it

Hádzanárky Slovenska získali prvé body v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku. V stredajšom vyrovnanom a dramatickom súboji 3. kola 2. skupiny si vo Follonice poradili s domácimi Taliankami 21:20, keď po zmene otočili nepriaznivý polčasový stav 6:8. Zverenky trénera Dušana Poloza sa vďaka víťazstvu udržali v hre o postup na ME, v tabuľke im patrí 3. priečka s dvojbodovým odstupom za Poľkami. Na čele sú Čiernohorky, ktoré víťazstvom 26:20 v stredajšom šlágri skupiny v Gdyni zosadili z líderskej pozície práve poľské hráčky. Slovenky budú mať šancu priblížiť sa k postupový priečkam už v sobotu 24. marca, keď od 15.00 h privítajú v Šali v odvete talianske súperky.

Výsledky - II. fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na ME vo Francúzsku - 2. skupina - 3. kolo - streda:

GDYNIA

Poľsko - Čierna Hora 20:26 (9:14)

FOLLONICA

Taliansko - Slovensko 20:21 (8:6)

Najviac gólov za Taliansko: Niederwieserová 5, Del Balzová a Fantonová po 4

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková 1, Kišíková, Rechtorisová, Patrnčiaková, M. Holešová 6, Pócsíková, M. Školková 3, M. Rajnohová 3, S. Szarková 6/1, Olšovská, Habánková, Fiľková-Trehubová 1, Rebičová, Bujnochová 1

pok hody: 1/1 - 1/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Cabrejas a Sánchez (obaja Šp.), 1500 divákov

V úvode sa tímy vystriedali vo vedení. Slovenky však trojgólovou šnúrou získali ako prvé dvojgólový náskok, Holešová v 11. min úspešne zakončila brejk na 4:2. Domáce však o päť minút neskôr vyrovnali na 4:4, keď po troch presných zásahoch Niederwieserovej skórovala Fantonová. Následne išiel hosťujúci tím do vedenia 6:4, ale záver I. polčasu patril Taliankam, ktoré viackrát podržala brankárka Prünsterová. Jej spoluhráčky sa presadila štyrikrát za sebou a v 27. min svietil na ukazovateli skóre stav 8:6. Ten vydržal aj zásluhou Medveďovej v slovenskej bránke až do prestávky.

Po zmene strán sa Bujnochová dvoma gólmi postarala v 34. min o vyrovnanie (8:8) a o chvíľu neskôr tím SR zásluhou Szarkovej a Holešovej opäť viedol - 10:9 v 38. min. Vyrovnaný priebeh pokračoval aj v zostávajúcom čase. Na začiatku záverečnej desaťminútovky bolo 16:15 pre Talianky, ale Rajnohová otočila skóre v prospech SR - 17:16 v 54. min. O rozhodujúci náskok hostiek sa postarali Holešová s Fiľkovou-Trehubovou, ktorých góly znamenali v 58. min vedenie 20:18. Domáce síce vzápätí znížili, keď prekonali výborne chytajúcu Medveďovú, ale na opačnej strane bola úspešná Školková (21:19). Bodku za stretnutím dalo talianske družstvo, ktoré už len skorigovalo tesnú prehru.

Hlasy:

Dušan Poloz (tréner SR): "Vieme, že s úlohou favorita mávame problémy a vždy sa v tejto pozícii trápime. Za výkon v obrane si zaslúžia dievčatá absolutórium, defenzíva v spolupráci s brankárkou fungovala na dobrej úrovni, o čom svedčí len 20 inkasovaných gólov. V prechodovej fáze i zakončení však bola na hráčkach vidieť nervozita a neistota. Dosiahli sme vydreté víťazstvo, ale vzhľadom k tomu, že sme v kvalifikácii už dlhšie nevyhrali, tak je z tohto pohľadu zároveň aj dôležité."

Adriana Medveďová (brankárka SR): "Celkovo sme nepodali zlý výkon, ale naším problémom bolo nepremieňanie gólových príležitostí. To je príčina nášho len jednogólového víťazstva."

Martina Školková (spoja SR): "Vzhľadom k tomu, ako sa dnes duel vyvíjal, som rada, že sme zvíťazili. Mali sme dobrú obranu, ale problémy nám robila streľba."

Monika Rajnohová (spojka SR): "Myslím si, že z hľadiska obrany to bol dobre zvládnutý zápas až na niektoré maličké chyby. Musíme však zlepšiť hru v útoku, ktorá bola dnes podpriemerná. Šance sme si dokázali vypracovať, ale nepremieňali sme ich."