1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Prešovčanky odčinili zaváhanie v Močenku vysokým víťazstvom nad Trenčínom

naspäť

02.05.2023 14:26       655x

Prešov. V športe to občas tak chodí, že sa dostaví výsledok, nad ktorým mnohí krútia hlavami. Hádzanárky ŠŠK Prešov po sérii úspešných vystúpení proti súperom z horných priečok tabuľky, po tom, čo jedného lídra zosadili z trónu a u ďalšieho dokázali uhrať cennú remízu, odrazu nečakane zaváhali na ihrisku predposledného celku tabuľky. V stretnutí 23. kola prvej ligy prehrali v Močenku 24:27. Prekvapenie bolo na svete – a o týždeň na to šanca na reparát...

„Opravný termín“ zvládli zverenky trénera Rudolfa Hudáka na výbornú. V domácom meraní síl 24. rundy proti HK AS Trenčín zvíťazili 40:26. Súperkám tak vrátili tesnú prehru 30:31, ktorú utrpeli pod Matúšovým hradom ešte v decembri minulého roka. Ako „prebiehala“ odveta? Prešovčanky sa ujali vedenia už po 25 sekundách zásluhou Ondrijovej. Potom ale dvakrát prehrávali - 1:2 a 2:3. Tiež to bolo prvý a po chvíli aj poslednýkrát, čo hádzanárky z Trenčína vyhrávali. Novotná vyrovnala na konci siedmej minúty na 3:3 a odštartovala tak deväťgólovú šnúru domácich – po štvrťhodine hry bolo 11:3. Hostky odpovedali tromi loptami v sieti ŠŠK – 11:6. Potom „v rámci prestriedania“ vybehli na ihrisko ukrajinské legionárky Syrokhmanová a Sadovnychova. Hlad po hádzanej ukázala predovšetkým druhá menovaná, ktorá hneď vybojovala pre svoje družstvo sedmičku a potom sa za dve a pol minúty prezentovala trojgólovou šnúrou (15:8)... A Šarišanky dokázali do prestávky svoj náskok ešte zvýšiť na 19:10.

Vydarený nástup do druhého dejstva znamenal vedenie 22:10. V ďalšom priebehu bola dominancia domácich dievčat čoraz viditeľnejšia. Trenčianky držala ako tak nad vodou najlepšia strelkyňa zápasu dvanásťgólová Ferenyiová. Sama však na všetko nestačila. Na strane Prešovčaniek sa okrem brankárok a Holubovej, ktorá do hry nezasiahla, zapísali do streleckej listiny všetky hráčky.

V aktuálnej tabuľke patrí družstvu ŠŠK Prešov štvrté miesto, šanca na bronzový stupienok stále existuje.

24. kolo, ŠŠK Prešov – HK AS Trenčín 40:26 (19:10), ŠŠK: Pokorná, Kantorisová – Novotná 4/1, Ondrijová 3, Šarišská 2, Michalcová 4, Bahelková 4, Syrokhmanová 5/3, Sadovnychova 7, Vagaská 4, Holubová, Rychliková 7. HK AS: Oravcová, Zemková – Bárdošová, Šimovičová 3, Bajzová 4, Žilková 2, Polačiková 4, Mruškovičová 1, Čujková, Ferenyiová 12/2. Vylúčené 0:5. Pokutové hody: 4/4 – 2/2. Rozhodovali: Gedeon, Vydra.

Rudolf Hudák, tréner Prešova: „Po minulotýždňovom skrate boli pokyny pred stretnutím v kabíne dosť rázne. Dievčatám som otvorene povedal, aby sa neopovážili zopakovať výkon z Močenka. Aby si vážili loptu, eliminovali technické chyby, hrali svoju hru. Aby mali zápas od začiatku pod kontrolou. Keď zavriem oči nad úvodnou desaťminútovkou, ďalších 50 minút boli v našej réžii. Hádzaná ich bavila, chutila im.“