1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

6.kolo MOL ligy znamená pre Prešovčanky stratu dvoch bodov

naspäť

14.10.2019 11:16       1241x

V sobotu odohrali Prešovčanky na domácej pôde 6.zápas tejto sezóny, v ktorom nestačili na súperky zo Šale a prehrali 20:27 (8:10).

Skóre zápasu po technickej chybe domácich otvorila hosťujúca Pócsiková a následne na to zvýšila Némethová na 0:2. Domáce Prešovčanky svoj prvý gól strelili až v 7.minúte a to vďaka presnej strele Vencúrikovej. V 8.minúte zvýšila stav na 1:3 Pócsiková, ktorá sa nemýlila z pokutového hodu. Na to reagoval domáci tréner Vikartovský oddychovým časom. V 11.minúte získali Chemičky získali 7-metrový hod, ktorý Pócsiková premenila a zvýšila stav na 1:4. Domáca Ratvajská odpovedala a znížila skóre na 2:4. V ďalších minútach sa domáce hráčky ťažko presadzovali cez obranu Šale a preto bol v 24.minúte stav 4:8. Následne sa predsa Prešovčankám podarilo znížiť stratu a do šatne odchádzali s dvojgólovým mankom 8:10. Pomerne málo gólov v prvom polčase zapríčinil fakt, že v bránke domácich výborne chytala Feščáková a na druhej strane Novotná.

V druhom polčase otvorila skóre opäť Pócsiková, ktorá poslala Chemičky do vedenia 8:11. Vzápätí Klučková  premenila ďalší pokutový hod a znížila na 9:11. Po  troch góloch Šaľaniek (Némethová, Konigová a Pócsiková) sa súperky dostali do 5-gólového vedenia 9:14. Domácim sa v 42.minúte podarilo znížiť  na 12:15, čo bol najnižší rozdiel v skóre do konca zápasu, pretože o 5 minút svietil stav 13:20. Šnúru gólov hostí prekazila domáca Dvorščáková, ktorá znížila na 14:20.  V 56.minúte prišlo k vzájomnému vylúčeniu domácej Šutranovej a hosťujúcej Ráckovej. Hru 5 na 5 využila výborne hrajúca Pócsiková a zvýšila na 17:23. K ďalšiemu vylúčeniu domácej hráčky  prišlo v 57.minúte a potrestaná bola Čirčová. Domáce tak čelili oslabeniu 4 na 6 a aj napriek tomu sa presadila Dvorščáková, ktorá znížila na 18:23, na čo jej ale odpovedala svojim gólom Némethová na 18:24. Následne bola opäť vylúčená domáca Ratvajská a tak Prešovčanky hrali vo výraznom oslabení 3:6, čo využili Takáčová s Pócsikovou a zvýšili na 18:26. Záver zápasu sa už iba dohrával a po naplnení 60.minúty svietil na ukazovateli stav konečný stav 20:27.

Zostava a góly

Feščáková, Poláková, Rontová – Vagaská, Belušková, Čirčová, Dvorščáková 2, Klučková 8/4, Petrovská, Ratvajská 2, Ščerbáková 2, Šutranová 2/1, Vargová 1, Vencuriková 3

Hlasy po zápase

Maroš Vikartovský – tréner

Pochválil by som jednu hráčku a to brankárku Feščákovú. Za našimi brankárkami je vidieť prácu Dušana Olejára. Za všetkým ostaným ako je obrana, útok a striedanie som zodpovedný ja, čiže si urobte obraz každý sám ...

Viktória Vencúriková – spojka

Náš prvý gól sa nerodil ľahko, keďže sme sa cez Novotnú dokázali presadiť až v 7.minúte. Mali sme dobrú obranu, za ktorou výborne chytala Feščáková a tým pádom sme v prvom polčase dostali iba 10 gólov. Druhý polčas sme v dôležitých momentoch zaváhali, dopustili sme sa viacerých technických chýb a nepremenili vyložené šance, ktoré nám mohli minimálne zlepšiť výsledok a hralo by sa nám oveľa lepšie.  Šaľa sa po spomínaných technických chybách odtrhla a už bolo na zvrat neskoro.