logo-szh

Prešovčanky si finále idú užiť, Iuventa chce rozhodnúť čo najskôr

naspäť

10.05.2019 08:20       910x

Prešovčanky si finále idú užiť, Iuventa chce rozhodnúť čo najskôr

MICHALOVCE. Premiérovo bude mať ženské hádzanárske finále výlučne východoslovenské obsadenie. Iuventu Michalovce, najväčšieho favorita na zisk titulu, vyzve ŠŠK Prešov, ktorý si o zlato zahrá vôbec prvýkrát v histórii.

Finálová séria, ktorá sa už tradične bude hrať na tri víťazstvá, odštartuje v sobotu na pôde zemplínskeho tímu. Favorit je jasný, avšak Šarišanky nehodlajú vopred zložiť zbrane a Iuvente chcú sťažiť cestu za jej dvanástym slovenským primátom.

Každá musí podať stopercentný výkon

Prešovčanky, ktoré v MOL lige obsadili až predposlednú priečku, v semifinále prekvapujúco zdolali bronzový tím interligy Šaľu 3:1 na zápasy a postupom medzi dvojicu najlepších dosiahli historický úspech.

 

„Nálada v družstve je výborná. Od začiatku týždňa sa na zápasy s Iuventou svedomito pripravujeme a chceme si ich užiť. Treba k nim pristúpiť zodpovedne, pretože finále nehráme každý deň,“ povedal na úvod tréner ŠŠK Maroš Vikartovský.

„Do finálovej série ideme s cieľom nesklamať našich fanúšikov a predviesť sa v čo najlepšom svetle,“ doplnil.

Mladý kormidelník by bol veľmi rád, keby sa nezopakovali série z minulých rokov, v ktorých Prešov v semifinále prehral s Michalovcami na „nulu“.

„Aj do série so Šaľou sme išli s tým, aby sme nejaký zápas vyhrali. Napokon z toho bol postup. Iuventa však disponuje veľkou kvalitou, je to skúsené družstvo, v ktorom je plno reprezentantiek. Keď proti nej chceme uspieť, musí každá hráčka podať stopercentný výkon,“ uviedol Vikartovský, ktorý viaceré hráčky Michaloviec dôverne pozná, pretože pred letným príchodom do ŠŠK pracoval v štruktúrach Iuventy ako mládežnícky tréner.

 

„Už prešiel nejaký rok, čo som ich viedol. Väčšinou ide o dievčatá, ktoré nastupujú až v druhom slede. Je síce dobré, že ich poznám, ale tiež aj ony vedia, akú taktiku používam v zápasoch, takže vo výhode nebude žiadna strana.“

Pred súperom majú rešpekt

Víťaz MOL ligy v semifinále podľa očakávania sfúkol Bánovce nad Bebravou po troch vysokých výhrach a jedenástykrát v rade postúpil do bojov o zlato. Mnohí predpokladali, že jeho súperom bude Šaľa, avšak trénera Iuventy Petra Hatalčíka prienik Prešova do finále neprekvapil.

„Šarišanky mali už počas dlhodobej časti sezóny dobré úseky. Ich herný prejav mal prvky kvality a bol lepší ako výsledky. Viaceré zápasy mali rozbehnuté veľmi dobre, len ich nedotiahli do úspešného konca, preto obsadili až predposlednú priečku,“ skonštatoval.

 

Podľa jeho slov je v kabíne cítiť pred finálovými súbojmi menšiu nervozitu, veď ide o veľa.

„Rešpekt máme voči každému súperovi. Nikoho nemôžeme podceniť, lebo potom sa môžeme dostať do problémov. Zo svojich skúseností viem usúdiť, že na každého súpera sa treba zodpovedne pripraviť.“

Hatalčík verí, že jeho zverenky nedopustia žiadne prekvapenie a bez problémov zvládnu aj finále.

„Chceme sériu ukončiť v čo najkratšom možnom termíne, ale do toho má čo povedať aj súper. Budeme sa snažiť, aby sme sezónu zavŕšili úspešne.“

Prvé dva duely národného finále sa odohrajú v Michalovciach v sobotu o 17.30 hod. a o deň neskôr o 10.30 hod.

 

10.05.2019,  dolnyzemplin.korzar.sme.sk

PARTNERI