logo-szh

MICHNOVÁ V DRUHEJ POLOVICI SEZÓNY UŽ V DRESE VESELÍ

naspäť

04.01.2019 15:02       821x

MICHNOVÁ V DRUHEJ POLOVICI SEZÓNY UŽ V DRESE VESELÍ

Účastníčka ME 2014 Klaudia Michnová si zahrá za český klub

Hádzanárky SHK Veselí nad Moravou síce prišli počas zimnej prestávky o svoju najlepšiu strelkyňu Máriu Olšovskú, ktorá prestúpila do švajčiarskeho LC Brühl Handball, ale pred pokračovaním MOL ligy 2018/2019 nezostali bez posily. V sobotňajšom šlágri 10. kola proti DHC Slavia Praha nastúpia v domácom prostredí už aj s Klaudiou Michnovou. Dvadsaťsosemročná stredná spojka strávila jeseň aktuálneho ročníka v drese HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Kým doteraz okupovala so svojím družstvom koniec tabuľky, v novom drese bude mať možnosť bojovať o vyššie pozície, keďže Veselí sa nachádza na 4. mieste ako druhý najlepší tím z ČR.

„Chcela som vyskúšať niečo nové aspoň na chvíľu. Pôvodne som uvažovala, že takpovediac zavesím tenisky na klinec, ale napokon sme sa dohodli. Zatiaľ prichádzam do konca sezóny a potom sa uvidí, čo ďalej,“ poznamenala pre agentúru SITA Klaudia Michnová.

Odchovankyňa hádzanej v Partizánskom, ktorá má aj bohaté reprezentačné skúsenosti (s národným tímom žien SR štartovala aj na ME 2014), v doterajšom priebehu MOL ligy nastrieľala v siedmich vystúpeniach 36 gólov a bola druhou najlepšou strelkyňou Bánoviec. V minulosti jej v spoločnej slovensko-českej súťaži už patrila kanonierska koruna (2014/2015, 2016/2017). Na Michnovej gólovú nádielku sa budú spoliehať zrejme aj vo Veselí, obzvlášť po odchode Márie Olšovskej, do 9. kola autorke 67 gólov.

Autor: SITA, Foto: SITA

PARTNERI