Najbližšie domáce zápasy:

sobota 27.4.2024

1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

nedeľa 28.4.2024

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 logo-szh

Slovenky nestačili na Poľsko a ME vo Francúzsku bude bez nášho výberu

naspäť

04.06.2018 08:43       785x

Slovenky nestačili na Poľsko a ME vo Francúzsku bude bez nášho výberu

3.6.2018 20:50 | Slovenské hádzanárky sa nepredstavia na tohtoročných ME vo Francúzsku. V záverečnom vystúpení v 2. kvalifikačnej skupine prehrali v Koszaline s domácim Poľskom 21:26 a v tabuľke obsadili nepostupovú tretiu priečku.

Duel bol zároveň rozlúčkou trénera Dušana Poloza, ktorý po piatich rokoch skončil na lavičke slovenského tímu.

Na európsky šampionát na prelome novembra a decembra 2018 sa z 2. skupiny prebojovali víťaz skupiny Čierna Hora a z druhého miesta Poľsko.

Slovenky potrebovali na priamy postup z druhej priečky vyhrať v Poľsku aspoň deväťgólovým rozdielom, ako najlepší tím z tretích miest všetkých skupín mohli ísť ďalej aj v prípade akéhokoľvek triumfu. V kvalifikácii si napokon pripísali iba dve výhry nad outsiderom skupiny Talianskom.

 

2. skupina kvalifikácie ME 2018 - Koszalin:

POĽSKO - SLOVENSKO 26:21 (12:7)

Najviac gólov Poľska: Drabiková 6, Kobyliňská 5, Achruková 4/1, Grzybová 3, Lisewská 3/2. Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková - Rajnohová 6/4, Rebičová 3, Rechtorisová 1, Pastorková 1, Takáčová, Habánková 2, Szarková, Patrnčiaková 1, Veselková, Školková 1, Olšovská 2, Fiľková-Trehubová 2, Minarčíková 2, Pócsiková. 
Rozhodovali: K. Gasmi, R. Gasmi (obaja Fr.), vylúčenia: 5:5, 7m hody: 5/4 - 4/4, 3000 divákov (vypredané).

 

 

Tréner Slovenska Dušan Poloz.
Tréner Slovenska Dušan Poloz.Zdroj: TASR

Poľky po dvoch minútach otvorili skóre zásluhou Achrukovej a hoci vzápätí Fiľková-Trehubová vyrovnala na 1:1, úvod patril domácim hráčkam. V 10. minúte po presnom zásahu aktívnej Grzybovej viedli Poľky už o tri góly 6:3, pretože v útoku boli variabilnejšie i efektívnejšie. Favoritky si potom držali dvoj-trojgólový náskok, v 21. minúte ho po trojgólovej šnúre navýšili už na 11:6. Slovenky sa cez pohyblivú obranu súperiek a brankárku Placzekovú presadzovali ťažko a tak mali v polčase päťgólové manko.

Hneď v úvode druhého dejstva zvýšila Achruková na 13:7 a šance Sloveniek na zvrat nezadržateľne klesali, keď Drabiková o niečo neskôr zvýšila na 15:8 z pohľadu domácich. Tá istá hráčka v 38. minúte upravila už na 18:10 a kouč Poloz reagoval oddychovým časom. Ani po ňom sa ale Slovenky nevyvarovali hrubých chýb v obrane, v útoku pôsobili naďalej ťažkopádne a o víťazovi tak bolo prakticky rozhodnuté. Poľky viedli prvýkrát o desať gólov v 39. minúte (20:10) a mali jasne navrch. Po sérii zákrokov Haládikovej a šnúre piatich presných zásahov za sebou hostky znížili šesť minút pred koncom na 18:23, ale aj v tréningovom tempe si už Poľky prišli pre pohodlné víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Dušan Poloz, tréner SR: "Bohužiaľ, zápas nám opäť nevyšiel, rovnako ako ten domáci s Čiernou Horou. My ale nemôžeme očakávať, že budeme vyhrávať zápasy vonku, keď nevyhrávame ani doma. Poľsko dnes úplne jasne potvrdilo úlohu favorita zápasu. My sme nemali fyzické ani psychické sily vývoj duelu otočiť."

Monika Rajnohová, spojka SR: "Nezachytili sme to hneď od začiatku. Chýbal nám ťah na bránku, robili sme veľa technických chýb v útoku. Celý zápas nám nevyšiel, nezvládli sme to. Všetky sme chceli vyhrať a postúpiť, ale musíme sa naučiť zvládať takéto zápasy."

Zuzana Haládiková, brankárka SR: "Bolo to ťažké. Málo sme behali, nevracali sme sa, protiútoky sme nemali skoro žiadne. Vpredu sme sa nevedeli presadiť. Ku koncu sa to zlepšilo, ale škoda, že sme tak nehrali celý zápas."

 

sport.aktuality.sk

PARTNERI