Najbližšie domáce zápasy:

sobota 27.4.2024

1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

nedeľa 28.4.2024

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 logo-szh

V Bratislave postavia novú multifunkčnú halu

naspäť

17.05.2018 08:52       891x

V Bratislave postavia novú multifunkčnú halu

V Bratislave vyrastie nová multifunkčná športová hala. Plánuje ju postaviť Slovenský zväz hádzanej (SZH) na Pasienkoch ihneď vedľa futbalového štadióna za viac ako štyri milióny eur. Zaplatí to štát. Jej otvorenie sa očakáva v roku 2020. Navrhovaný objekt bude tvorený dvoma nadzemnými podlažiami. Na prízemí je plánovaná vstupná hala s recepciou, kanceláriou, hygienickými zariadeniami pre návštevníkov a dve schodiská vedúce na druhé podlažie. Tiež nechýbajú šatne pre hráčov a rozhodcov s vlastným hygienickým vybavením a ošetrovňa vybavená materiálno-technicky a personálne v rozsahu ambulancie telovýchovného lekárstva. Priestor hracej plochy bude po jednej zo strán vybavený teleskopickou tribúnou. V prípade zasunutia tribúny je možné využiť dve ihriská s rozmermi 40x20 m. Pokiaľ bude tribúna vysunutá, využiteľné bude jedno ihrisko s rozmermi 40x20 m. Teleskopická tribúna má pri plnom vysunutí plánovanú maximálnu kapacitu 720 divákov. Celková kapacita haly je 954 divákov.

„Neutešený stav športovej infraštruktúry na Slovensku je všeobecne známy a najmä nedostatok športových hál v mestách a obciach na Slovensku limituje nielen hádzanárske kluby, ale v podstate všetky športové kluby v rôznych športoch pri práci s mládežou a organizácii športových podujatí. Z tohto dôvodu SZH spoločne so Slovenským olympijským výborom minulý rok predstavil Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu projekt výstavby multifunkčných hál v okresných a krajských mestách na Slovensku,” ozrejmil projekt pre ŠPORT.sk generálny sekretár SZH Ivan Sabovik. „Sme presvedčení, že po projekte výstavby futbalových a hokejových štadiónov nastal čas výstavby športových hál, ktoré umožnia vo svojich priestoroch pôsobiť viac ako pätnástim olympijským športom. Naším hlavným záujmom bolo, aby rozmery haly boli prispôsobené rozmerom hádzanárskeho ihriska, ktoré svojou veľkosťou umožňuje pôsobenie aj iným halovým športom ako basketbal, florbal, futsal, volejbal, bedminton, stolný tenis, úpolové športy, tzv. bojové umenia a mnohé ďalšie,” pokračoval generálny sekretár SZH.

„Dôležitým faktorom je, že nám ide najmä o tréningové haly s minimálnym potrebným vybavením, ktoré nepotrebujú náročnejšie investície súvisiace s hľadiskom a s tým súvisiacou vybavenosťou. Do krajských miest sme navrhli model dvojhaly, kde je možné v rovnakom čase využívať tréningové možnosti pre viac športov resp. tímov naraz. Toto je aj prípad projektu Tréningovej haly v Bratislave, ktorá by mala byť pilotným projektom a veríme, že sa vo výstavbe ďalších hál na Slovensku bude pokračovať,”poznamenal Ivan Sabovik. Ten na záver ozrejmil, z akého zdroja bude Slovenský zväz hádzanej čerpať financie na výstavbu. „Prostriedky na výstavbu haly sa nám podarilo získať zo štátneho rozpočtu prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a v súčasnosti prebiehajú všetky potrebné úkony aby sme mohli začať s realizáciou stavby,” zakončil pre ŠPORT.sk generálny sekretár SZH Ivan Sabovik. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa stavby.

šport.sk

 

PARTNERI