logo-szh

SIMONA SZARKOVÁ MIERI DO NÓRSKA, BUDE HRÁVAŤ ZA STORHAMAR

naspäť

10.04.2018 20:42       992x

SIMONA SZARKOVÁ MIERI DO NÓRSKA, BUDE HRÁVAŤ ZA STORHAMAR

9.4.2018 16:30 | Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková mení dres. Jej novým zamestnávateľom bude nórsky prvoligový klub Storhamar Haandball Elite, s ktorým sa dohodla na dvojročnej zmluve. K jej podpisu prišlo počas uplynulého víkendu.

 

Dvadsaťšesťročná spojka, ktorá patrí už dlhodobo medzi opory národného tímu SR a zahrala si s ním aj na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku, je už štvrtú sezónu hráčkou špičkového českého klubu DHK Baník Most.

V jeho drese sa v aktuálnom ročníku predstavila aj v konfrontácii s nórskou hádzanou, v skupinovej fáze Pohára EHF nastrieľala v dvojzápase proti Larviku 21 gólov.

O hráčske služby novozámockej rodáčky pochádzajúcej zo Šurian, ktorá na Slovensku potvrdzovala svoj talent v HK Slovan Duslo Šaľa, bol eminentný záujem.

 

 

 

"Storhamar som si vybrala, pretože je to klub na vysokej úrovni s kvalitnými hráčkami. Navyše, družstvo predvádza peknú hádzanú. Možnosť pôsobiť v Škandinávii je pre mňa nová skúsenosť a zároveň je to veľmi atraktívne. Keď som bola mladšia, tak som snívala o tom, že si zahrám v Nórsku. Storhamar je sympatický klub, ktorého cieľom je účinkovať v pohárovej Európe. Páči sa mi to tu," citoval Szarkovú klubový web.

Spokojnosť s novou posilou vyjadril aj tréner Storhamaru Arne Senstad."Simona je gólová hráčka. Má dobrú strelu a schopnosť skórovať. Po dokončení štúdia jej ubudli povinnosti a v aktuálnej sezóne predvádza svoje umenie v plnej kráse. Hodí sa do nášho herného štýlu. Chceme sa presadiť v európskych pohárových súťažiach, preto potrebujeme kvalitné hráčky. Sme radi, že si vybrala náš klub," poznamenal kouč aktuálne 3. tímu tabuľky najvyššej nórskej súťaže.

PARTNERI