1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

STREDAJŠIE DUELY 23.KOLA V ZNAMENÍ HOSTÍ

naspäť

29.03.2018 12:30       1049x

SITA

Prvé zápasy po reprezentačnej prestávke dopadli v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok k väčšej spokojnosti hosťujúcich tímov. Slovan Duslo Šaľa nešetril hodonínskeho nováčika, keď na jeho palubovke vyhral 20-gólovým rozdielom 37:17 a odčinil domáce zaváhanie z predchádzajúceho kola s Olomoucom. Šalianky mali od začiatku vývoj vo svojich rukách, už v 21. min mali dvojciferný náskok (15:5), ktorý vo zvyšnom čase ešte zdvojnásobili. Hráčky Dusla znížili odstup na prvú trojku v tabuľke MOL ligy, ich konkurentky však majú ešte pred sebou svoje stretnutia. Aj v regionálnom derby sa tešili hostky. Hádzanárky SHK Veselí nad Moravou zvíťazili v Zlíne 31:27, získali dôležité body v boji o účasť v play-off a v aktuálnom poradí sa posunuli na 5. pozíciu. Zlínčanky vyhrávali v úvode 5:2, ale v poslednej desaťminútovke I. polčasu išlo Veselí do vedenia a utvorilo si trojgólový náskok. Domáce v 51. min znížili na 25:28, ale súperky si v závere postrážili víťazstvo.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 23. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:
HC Zlín - SHK Veselí nad Moravou 27:31 (12:15)
Najviac gólov: Hradilová 9/3, Nygrýnová 5, Kříčková a Ševčíková po 4 - Veselková 8/5, Šustková 7/1, Šustková 6/1
Pok. hody: 3/3 - 7/7, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR), 211 divákov

HK Hodonín - HK Slovan Duslo Šaľa 17:37 (8:20)
Najviac gólov: A. Tóthová 4, Poláchová, Gärtnerová, Patrnčiaková, Višňovská a Jadamíková po 2 - Klučková 7/1, Bujnochová a Tisajová po 6
Pok. hody: 1/0 - 3/1, vylúčené: 5 - 0, ČK: 54. Smetková (Hodonín),rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 153 divákov