logo-szh

KVALIFIKAČNÝ TURNAJ NA MS ŽIEN DO 20 ROKOV ZRUŠILI PRE BEZPEČNOSTNÉ HROZBY

naspäť

25.03.2018 11:08       925x

KVALIFIKAČNÝ TURNAJ NA MS ŽIEN DO 20 ROKOV ZRUŠILI PRE BEZPEČNOSTNÉ HROZBY

Zrušenie 5. skupiny, v ktorej sa nachádzali výbery Slovenska, Nórska, Srbska a Kosova zapríčinili možné bezpečnostné hrozby, najmä v zápasoch kosovského tímu
24.03.2018, Autor: SITA

Európska hádzanárska federácia (EHF) zrušila kvalifikačný turnaj žien o postup na majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Maďarsku (1. - 15. 7. 2018). Zrušenie 5. skupiny v Belehrade, v ktorej sa nachádzali výbery Slovenska, Nórska, Srbska a Kosova, zapríčinili možné bezpečnostné hrozby, najmä v zápasoch kosovského tímu. Z celého turnaja sa nakoniec odohral iba jeden zápas, Nórsko v ňom ešte v piatok zdolalo Slovensko 32:23.

 

Boje o jednu miestenku na svetový šampionát sa mali uskutočniť pôvodne v Kragujevaci, ale tesne pred ich začiatkom sa Srbský hádzanársky zväz (RSS) rozhodol z bezpečnostných dôvodov zmeniť dejisko. Ani preloženie turnaja do Belehradu však neodvrátilo hroziaci škandál, srbská vláda totiž nariadila zrušenie duelu s Kosovom, na čo Európska hádzanárska federácia rozhodla o vylúčení Srbska z kvalifikácie. EHF sa následne u srbského zväzu informovala, či prichádza do úvahy odohranie aspoň zostávajúcich duelov 5. skupiny. Podľa RSS to nebolo možné, preto Európska hádzanárska federácia musela pristúpiť k zrušeniu celého turnaja.

 

"Informácie o ďalších krokoch a zmene termínov v prípade zostávajúcich zápasov v tejto skupine oznámia neskôr prostredníctvom webovej stránky eurohandball.com," píše sa v stanovisku EHF.

PARTNERI