logo-szh

JUNIORKY SR DO KVALIFIKÁCIE MS "20" BEZ TLAKU, NIE SÚ V POZÍCII FAVORITA

naspäť

22.03.2018 19:23       1159x

JUNIORKY SR DO KVALIFIKÁCIE MS

Michal Lukačín (tréner junioriek SR): "Ide najmä o to, aby hráčky nabrali skúsenosti. Niektoré z nich majú potenciál dostať sa za rok či dva do ženskej reprezentácie"
22.03.2018, Autor: SITA

Hádzanárska reprezentácia junioriek Slovenska odcestovala vo štvrtok do Srbska, kde ju čaká kvalifikácia hráčok o postup na majstrovstvá sveta do 20 rokov v Maďarsku (1. - 15. 7. 2018). Mladé Slovenky sa od piatka do nedele 23. - 25. marca predstavia v Belehrade na turnaji 5. skupiny, kde budú ich súperkami postupne rovesníčky z Nórska (23. 3. o 18.00 h), domáceho Srbska (24. 3. o 14.00) a Kosova (25. 3. o 10.00). Účasť na svetovom šampionáte si vybojuje iba víťaz skupiny.

 

"Do kvalifikácie ideme uvoľnene, dievčatá nebudú pod nijakým tlakom. My zďaleka nie sme favoritmi, môžeme len prekvapiť. Vieme, že nás čakajú náročné zápasy. Ide najmä o to, aby hráčky nabrali skúsenosti. Niektoré z nich majú potenciál dostať sa za rok či dva do ženskej reprezentácie. Favoritov chceme potrápiť, ale samozrejme, neradi by sme sa vracali domov bez víťazstva. Nórky patria medzi európsku špičku, uvidíme, akým potenciálom budú disponovať domáce Srbky. Minimálne Kosovčanky však chceme zdolať," uviedol pre agentúru SITA kouč junioriek SR Michal Lukačín.

 

Jeho zverenky sa od nedele pripravovali v Šali, okrem štyroch tréningových jednotiek stihli do štvrtkového odchodu odohrať aj modelovaný zápas s maďarským Mosonmagyaróvárom. "Pre nás to bol prospešný duel, stretli sme sa po dlhšom čase a mohli sme si obnoviť súčinnosť. Do Kragujevacu ideme s 15-členným kádrom. Počas sústredenia si totiž Lucia Kovácsová zo Stupavy rozbila čelo a mala hlbokú ranu. Snažil som sa poskladať družstvo z hráčok, ktoré majú skúsenosti so ženskou hádzanou. Dá sa povedať, že všetky hrajú vo svojich kluboch za ligové tímy žien. S výnimkou chorej prešovskej brankárky Goboňovej a jej zranenej klubovej spoluhráčky, spojky Vencurikovej máme k dispozícii to najlepšie z tejto vekovej kategórie," dodal Lukačín.

 

V európskej časti kvalifikácie MS "20" sa 26 tímov bude uchádzať o 9 miesteniek. Z 1. a 2. skupiny postúpia prví dvaja, z 3. až 7. skupiny idú ďalej len víťazi. Prvé tri tímy konečného poradia z ME 2017 do 19 rokov - Francúzsko, Rusko a Dánsko - a tiež Maďarsko ako organizátor majú účasť zabezpečenú automaticky. Na svetovom šampionáte s 24 účastníkmi sa predstaví 13 reprezentácii európskych krajín.

 

Zloženie skupín kvalifikačných turnajov junioriek (23. - 25. 3. 2018) o postup na MS 2018 v hádzanej hráčok do 20 rokov v Maďarsku (1. - 15. 7. 2018):

1. skupina: Portugalsko, Španielsko, Rakúsko, Bulharsko

2. skupina: Chorvátsko, Rumunsko, Ukrajina, Gruzínsko

3. skupina: Holandsko, Švédsko, Poľsko, Česko

4. skupina: Macedónsko, Nemecko, Island, Litva

5. skupina: Nórsko, Srbsko, Slovensko, Kosovo

6. skupina: Slovinsko, Turecko, Faerské ostrovy

7. skupina: Čierna Hora, Švajčiarsko, Grécko

 

Nominácia hádzanárskej reprezentácie junioriek Slovenska na kvalifikáciu MS 2018:

brankárky: Soňa Furgaláková (HK AS Trenčín), Jana Mozoľová (HK Slovan Duslo Šaľa), Annamária Musáková (SPR JKS Jaroslaw/Poľ.)

pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Barbora Zemanovičová (HK AS Trenčín)

krídelníčky: Terézia Takáčová, Nicol Nejedlíková (obe HK AS Trenčín), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Lenka Holubová (Iuventa Michalovce)

spojky: Erika Rajnohová, Nina Ušiaková (obe HK AS Trenčín), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe Iuventa Michalovce), Natália Némethová, Petra Škoricová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

 

Program 5. skupiny (Belehrad/Srb.):

piatok 23. 3.:

Srbsko - Kosovo (16.00 h), Nórsko - Slovensko (18.00)

sobota 24. 3.:

Srbsko - Slovensko (14.00), Kosovo - Nórsko (16.00)

nedeľa 25. 3.:

Slovensko - Kosovo (10.00), Nórsko - Srbsko (12.00)

PARTNERI