logo-szh

PROTI TALIANKAM EŠTE BEZ MICHNOVEJ, PASTORKOVÚ NAHRADILA KIŠÍKOVÁ

naspäť

19.03.2018 14:43       990x

PROTI TALIANKAM EŠTE BEZ MICHNOVEJ, PASTORKOVÚ NAHRADILA KIŠÍKOVÁ

dnes 12:06 | Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa zišla v nedeľu v Bratislave pre dvoma tohtotýždňovými stretnutiami proti Taliansku v II. fáze kvalifikácie o postup na ME 2018 vo Francúzsku. Hlavný kouč Dušan Poloz má k dispozícii 16-členný káder, do ktorého zloženia opäť zasiahli zdravotné problémy.

"V priebehu uplynulého týždňa sme riešili stav pivotky Kristíny Pastorkovej, ktorá má prasknutý stavec, a preto sa musela ospravedlniť. Na jej miesto sme povolali Vladimíru Kišíkovú z michalovskej Iuventy. Spojka Julku Kučerová prišla na zraz so zranením päty, takže uvidíme, či budeme môcť využiť jej služby. V prípade potreby sú na telefóne tri hráčky - Veselková, Olšovská a Bačíková - pripravené zaskočiť. Máme tu šestnásť hráčok a ideme to s nimi uhrať," poskytol základnú informáciu o stave v kádri D. Poloz.

Pôvodne sa v jeho výbere objavila aj stredná spojka HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou Klaudia Michnová, ale proti Taliankam ešte nepríde k jej návratu do reprezentácie.

"Osobne som sa s ňou stretol, vydiskutovali sme si určité veci a zhrnul by som to asi tak, že sa blíži čas jej návratu do reprezentácie. Chceme docieliť, aby navýšila tréningový proces. Nevylučujem, že v posledných dvoch kvalifikačných dueloch dostane šancu. Klaudia záujem má, ona bola vždy srdciarka."

Medzi najlepšie kanonierky spoločnej slovensko-českej MOL ligy patrí krídelníčka HK Slovan Duslo Šaľa Lívia Klučková, ktorá sa však v ostatnom čase neobjavuje v nominácii. "Lívia sa ešte v lete písomne vzdala reprezentácie. Je to jej osobné rozhodnutie, hráčky majú na to právo, ja to ďalej neriešim a nemôžem niekoho nútiť," vysvetlil Poloz.

Najbližšie súboje 2. skupiny kvalifikácie ME 2018 odohrajú Slovenky s Taliankami. Najskôr v toskánskej Follonice nastúpia v stredu 21. marca od 18.15 h a potom v sobotu 24. marca od 15.00 h v Šali.

"Po nedeľňajšom tréningu, na ktorom sme pracovali s obranou a venovali sa aj nejakým prvkom hry na Talianky, budeme v pondelok trénovať dvakrát. Zameriame sa na útok a prechodovú fázu. V utorok ráno nás čaká skoro ráno odlet, večer a potom aj v stredu predpoludním sa budeme pripravovať už v dejisku stretnutia. Prakticky máme k dispozícii štyri tréningy."

"Zahraničné hráčky nemohli byť na februárovom zraze, takže máme pred sebou veľa práce. Do zápasu pôjdeme s tým, že sme sa nenachystali na všetko, ale vybrali sme to najdôležitejšie," priblížil najbližší program kouč SR, ktorý po aktuálnej kvalifikácii skončí na reprezentačnej lavičke.

Slovenské hádzanárky figurujú po dvoch prehrách s výbermi Čiernej Hory (23:24) a Poľska (20:29) v tabuľke 2. skupiny na 3. mieste, rovnako bezbodové sú i štvrté Talianky.

Nominácia hádzanárok SR na dvojzápas kvalifikácie ME 2018 s Talianskom:

Brankárky: Adriana Medveďová (HC Dunarea Braila/Rum.), Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov)

Pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce)

Krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Annamária Patrnčiaková (HK Hodonín/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Le Havre Athletic Club Handball/Fr.), Julia Kučerová (Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Veronika Habánková, Mariana Rebičová, Tetyana Fiľková-Trehubová (všetky Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)

 

 

 
 

 

PARTNERI