1.dorastecká liga: ŠŠK Prešov - MHK Bytča (12,30 / 14,15 hod.)

PRVÉ VÍŤAZSTVO PREŠOVA V ROKU 2018, ŠAĽA ÚSPEŠNÁ V ZLÍNE

naspäť

11.02.2018 09:55       1356x

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola MOL liga hádzanárok 2017/2018
10.02.2018, Autor: SITA, Foto: Olomoucký deník

Dve víťazstvá hostiek sa zrodili v sobotňajších zápasoch 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2017/2018. Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa ešte pred prestávkou stiahli štvorgólový náskok náskok súpera a po zmene strán otočili vývoj duelu na palubovke HC Zlín, odkiaľ si za výhru 29:25 odniesli dva body. Šalianky si upevnili 4. miesto, Zlínčanky po siedmej prehre v sérii zostali na 9. priečke. Vonku triumfovali aj hráčky ŠŠK Prešov, ktoré sa radovali vôbec prvýkrát v tomto kalendárnom roku. Výhrou 29:25 u nováčika v Bánovciach nad Bebravou prerušili Šarišanky šnúru štyroch stretnutí bez bodového zisku a patrí im 8. pozícia aktuálneho poradia MOL ligy. Česť domácich zachraňoval len DHK Zora Olomouc, ktorý si poradil s HK AS Trenčín 27:23. Trenčianky udržali v prvom polčase nádejný stav, ale v druhom dejstve sa prejavila väčšia skúsenosť domácich, ktoré zlepšenou obranou i dôrazom v útoku odskočili na rozdiel ôsmich gólov. Olomoučanky si držia 6. miesto, trenčianske družstvo je jedenáste.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola MOL liga hádzanárok 2017/2018:

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 25:29 (15:14)

Najviac gólov: Nygrýnová 4, Vlková, Kolářová a Baumbachová po 3, Ševčíková 3/2 - Klučková 7/4, J. Vargová 5/1, B. Königová a Bujnochová po 4

Pok hody: 5/2 - 8/5, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 210 divákov

DHK Zora Olomouc - HK AS Trenčín 27:23 (12:10)

Najviac gólov: Růžičková 6, Gajdošíková a T. Fryčáková po 4 - Pastorková 8, E. Rajnohová 5, Zemanovičová a Žitňanová po 2

Pok hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 147 divákov

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - ŠŠK Prešov 25:29 (11:15)

Najviac gólov: Michnová 12/7, Srncová 4, Bridová a Hollá po 2, Matušincová 2/1 - Čirčová 7, Šutranová 6/4, Ratvajská 5

Pok hody: 9/8 - 4/4, vylúčené: 2 - 6, ČK: 49. Šutranová (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obaja SR), 250 divákov