1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Máme dva body od Dunaja, Tamara skórovala v poslednej sekunde

naspäť

11.05.2023 09:43       592x

Prešovské hádzanárky si v zápase 25. kola prvej ligy pripísali na svoje konto povinné víťazstvo na palubovke ŠKP Bratislava. O úspechu na „brehoch Dunaja“ definitívne rozhodli až v záverečnej päťminútovke.

Zverenky trénera Rudolfa Hudáka sa prvýkrát presadili v koncovke až na konci štvrtej minúty (skórovala Bahelková), no bolo to už za stavu 2:0 pre súperky. Domáce neskôr zvýšili na 3:1, Šarišanky dokázali odpovedať šnúrou štyroch gólov (3:5 v 11. minúte). Od tej chvíle už Prešovčanky dovolili Bratislavčankám priblížiť sa iba zopárkrát na rozdiel jediného gólu, no nikdy nie vyrovnať priebežné skóre. Takto „ubehol“ prvý polčas, na jeho samom konci platil gól Geffertovej súbežne s klaksónom v poslednej sekunde (11:13). Podobný priebeh malo aj druhé dejstvo. Za stavu 12:16 sa zdalo, že o víťazovi by mohlo byť rozhodnuté. No odrazu, v 55. minúte znížila najlepšia strelkyňa zápasu Zámečníková na 24:25. Našťastie pre východniarky no to bolo zo strany domácich všetko.Hostky od Torysy drámu nepripustili a svoj náskok v zostávajúcom priebehu súboja znova navýšili.

25. kolo, ŠKP Bratislava - ŠŠK Prešov 26:30 (11:13), ŠKP: Šarišská, R. Krajčová – Tornócziová 4, Bašková, Micheľová 1, Szalacsiová 1, Zámečníková 8/2, D. Krajčová 6/1, Miklošová 5, Čubová 1. ŠŠK: Pokorná, Kantorisová – Novotná 3/1, Ondrijová 6, Šarišská 1, E. Michalcová 3, Krasnianska 3, Bahelková 6, Syrokhmanová, Vagaská 6, Geffertová 2/1. Vylúčené 2:5. Pokutové hody: 3/3 – 3/2. Rozhodovali: Majstrík, Halámek.

Rudolf Hudák, tréner Prešova: „Od prvej do poslednej minúty sa zápas nevyvíjal podľa našich predstáv. Tabuľkovo aj papierovo slabší súper nám nedovolil odskočiť na priaznivý stav v náš prospech a bol tak rovnocenným protivníkom až do záverečného hvizdu. Opäť sme v úvode nepremenili zopár šancí, čím domácim narástli krídla a začala tak ťahanica o každý gól. Nie je čo chváliť, no ani karhať, priemerný výkon dievčat našťastie stačil na víťazstvo a dva body putovali na východ.“