1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

Favoritov naďalej "bijeme", milosť sme neudelili ani Bánovciam

naspäť

04.04.2023 15:19       391x

Favoritov naďalej

Naše ženy vybojovali zaslúžené víťazstvo 30:27 v zápase 21. prvoligového kola v Bánovciach nad Bebravou. Išlo o meranie síl tabuľkových susedov, domáce družstvo bolo, a napriek prehre aj zostalo, na treťom mieste tabuľky, hostky o jednu priečku za nimi.

A o čom „hovorí“ priebeh stretnutia, ktoré bolo zaujímavé od začiatku do konca, plné zvratov a napínavých momentov? Presne po sto sekundách otvorila skóre domáca Aujeská, za Prešov vyrovnala až v 4. minúte Rýchliková. Nasledovala obojstranne vyrovnaná partia, ktorá trvala poriadne dlho – až do polovice 27. minúty, kedy jeden z tímov išiel do troj - a vzápätí do štvorgólového vedenia. Boli to Šarišanky a to hlavne vďaka trojgólovej šnúre Sadovnychovej, po ktorej bolo 10:14. Po nej sa postarala o dve lopty v sieti Bánoviec Syrokhmanová (paradoxne dovtedy a ani potom už neskórovala), rovnako dvakrát sa presadili v koncovke aj súperky - čo dávalo polčasový súčet 12:16.

Začiatok druhého polčasu bol pre hráčky ŠŠK ako zo zlého sna. Neubehlo ani tri a pol minúty a začínalo sa odznova – 16:16. A opäť ďalšia naťahovačka „gól na gól“, no za stavu 20:20 Bánovčanky skórovali trikrát po sebe – 23:20. Razom boli na koni... V 50. minúte viedli 26:23, o dve minúty neskôr 27:25. No to bolo v ich podaní všetko. V zostávajúcich necelých ôsmich minútach patrila palubovka už len hostkám. Tie neinkasovali pri dvoch oslabeniach, ani pri sedmičke najlepšej domácej strelkyne Michaličkovej. Naopak, Prešovčanky piatimi presnými zásahmi zariadili dokonalý obrat na konečných 27:30 a po záverečnej siréne sa právom radovali zo skalpu ďalšieho favorita.

21. kolo, HK Sokol Bánovce nad Bebravou - ŠŠK Prešov 27:30 (12:16), HK Sokol: Bežová - Michaličková 6/3, Galková 4/2, Jancusková, Aujeská 5, Krajčíková 4, Šipláková, Hrubá, Žáčiková 4, Líšková 3, Ráciková 1, Adameová. ŠŠK: Pokorná – Novotná 5/1, Šarišská, Michalcová 3, Rýchliková 5, Bahelková 1, Syrokhmanová 2, S. Ratvajská 1, Sadovnychova 6, Vagaská 7. Vylúčené 2:6. ČK: 59. Vagaská za tri vylúčenia. Pokutové hody: 7/5 – 1/1. Rozhodovali: Nagy, Papaj.

Tréner Prešova Rudolf Hudák neskrýval spokojnosť: „Bojovnosť, odhodlanie, nezlomnosť, chuť zvíťaziť. To všetko sa podpísalo pod úspešný výsledok. Pokyny pred zápasom boli len stručné: potrápiť papierovo silnejšieho súpera, ako sa vraví, nepredať kožu lacno. Do prestávky sme boli na koni a polčasový stav 16:12 v náš prospech sa mi zdal až neuveriteľný. Ale, na druhej strane... Zo šatní akoby vyšli dva úplne odlišné družstvá a my sme razom prehrávali o tri góly – 23:20. Domácim vychádzalo všetko a nám nič. No bolo tu aj druhé ale... Týkalo sa nezlomnosti vôle našich dievčat. Vďaka nej predviedli fantastický záver. Zas a znova chválim za predvedený výkon celé družstvo a dovolím si vysloviť známu vetu: Klobúk dole, dievčatá.“ A ktoré boli podľa prešovského kormidelníka zlomové momenty úspešného merania síl? „Povedal by som, že o tie sa postarala, pri vyložených šanciach domácich, naša brankárka Pokorná - dvomi, tromi skvelými zákrokmi po sebe. A naopak, naše stopercentné zakončenie od 45. do 55. minúty.“

Ilustračné foto je z domáceho zápasu s Dunajskou Stredou B.