1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Lídra obrali o bod, bič plieskal na konci

naspäť

23.03.2023 06:25       393x

Zlatná na Ostrove/Prešov. Hádzanárky ŠŠK Prešov si v ostatnom období plnými dúškami vychutnávajú šport, ktorému sa s obľubou venujú. Nemenej tiež úspešné výsledky, ktorými potešili seba i svojich fanúšikov. Pred poldruha týždňom zosadili z prvoligového trónu Dunajskú Stredu B (33:32), naposledy, v zápase 19. kola, dosiahli cennú remízu 23:23 na palubovke lídra v Zlatnej na Ostrove.

Na ihrisku favorita skórovala na úvod dvakrát hosťujúca Vagaská – v polovici tretej minúty bolo 0:2. Aj v ďalšom priebehu mali Prešovčanky navrch - 2:4, 4:6, v 22. minúte 7:8... Potom prišiel z ich strany strelecký útlm. Domácu sieť nerozvlnili viac než šesť minút, súperovi pomohli otočiť na 10:8. V závere polčasu sa východniarkam podarilo znížiť, no hráčky Zlatnej trinásť sekúnd pred sirénou zvýšili na 11:9. A patril im aj úvod druhého dejstva – v 33. minúte bolo 13:9. Šarišanky sa nevzdávali, aj vďaka trojgólovej šnúre Krasnianskej sa dotiahli na 14:13. Avšak tabuľkový líder tiež bojoval o dôležité body a podarilo sa mu znova odskočiť – 17:14, 19:16, v 44. minúte 21:18. No potom brankárka ŠŠK Pokorná na viac než desať minút „zamkla bránu“... V 56. minúte bolo priebežné skóre 22:22. Dráma vrcholila, 67 sekúnd pred koncom hádzanárky Zlatnej naklonili misky váh na svoju stranu (23:22), no na víťazstvo im to nestačilo... Lebo, ako sa hovorí, bič plieska na konci. Dve sekundy pred koncom Vagaská stanovila konečný výsledok.

19. kolo, Handball Zlatná na Ostrove  - ŠŠK Prešov 23:23 (11:9), Zlatná: Garaiová, Adameková – Susiková 5, Szalaiová 2, Olajosová, Zakálová 5, Kasznárová 3, Fialová, Józanová 3/1, Kincsová 3/1, Tóthová, Talianová 1, Horváthová 1. ŠŠK: Pokorná, Balogová – Novotná, Ondrijová 3, Šarišská, Michalcová 1, Krasnianska 9, Bahelková 1, Syrokhmanová 1, S. Ratvajská, Geffertová 1, Sadovnvchova, Vagaská 7. Vylúčené 4:3. Pokutové hody: 6/2 – 2/0. Rozhodovali: Gabriš, Štrbová.

Tréner Rudolf Hudák: „Bol to náš zatiaľ najťažší zápas v sezóne. Mal neskutočný náboj, iskru. Od začiatku sme bojovali o každý centimeter na ihrisku, čo nám prinášalo mierne vedenie až do záveru prvého polčasu, kedy sa skóre otočilo v prospech domácich. Aj keď sme do šatne odchádzali s dvojgólovým mankom, bral som to ako dobrý výsledok pred druhým dejstvom. Hneď na jeho začiatku nám domáce hádzanárky dali dva góly a scenár z prvého polčasu sa opakoval, no tentoraz sme to boli my, kto musel doťahovať náskok súpera. Dievčatá sa však nezlomili, bojovali do posledných síl, päť minút pred koncom dokonca vyhrávali. Zostávajúci priebeh duelu bol plný zvratov, emócií, nepremenených šancí a ostrých výmen na oboch stranách. Konečnú deľbu bodov beriem ako víťazstvo. Dievčatám hádzaná chutila od prvej do poslednej sekundy, čo nás môže len a len tešiť.“

Prešovčankám sa teda proti favoritom darí, o to lákavejšie znie pozvánka na ich najbližší domáci súboj, v ktorom privítajú na domácej pôde Šurany. Tie sú v tabuľke o jednu priečku vyššie, majú iba jednobodový náskok (22 resp. 21). Súboj piateho so štvrtým teda sľubuje napínavý boj od prvej do poslednej minúty. Či tomu naozaj tak bude, o tom sa treba prísť presvedčiť na vlastné oči (už túto sobotu 25. marca od 13. hod).