1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Syrokhmanovej dva

naspäť

24.02.2023 12:12       291x

Prešov. Hádzanárky ŠŠK Prešov úspešne zvládli dohrávku 12. prvoligového kola doma s ŠKP Bratislava. Zvíťazili 43:24, keď už do prestávky (22:10) bolo jasné, súperkám od Dunaja žiadne body „nepustia“. Toto stretnutie označil po jeho skončení domáci kormidelník Rudolf Hudák za najlepšie zvládnuté v tejto sezóne.

Čo najpodstatnejšie sa teda udialo na palubovke? Skóre otvorila už po 46 sekundách hráčka s ukrajinskými koreňmi Maryna Hajdučková. Prešovská obrana prvýkrát inkasovala až na začiatku 5. minúty (3:1). Nebol to však ani náznak toho, žeby mali policajtky skomplikovať cestu domácich hádzanárok za najvyšším víťazstvom. Ani keď v 13. min znížili na 8:5... Lebo Šarišanky vzápätí odpovedali šnúrou štyroch lôpt v sieti súperiek – 12:5. Ich náskok naďalej narastal, v predposlednej minúte prvého polčasu bol už desaťgólový – 20:10. A do prestávky sa ešte dvakrát navýšil... Tri sekundy pred klaksónom Syrokhmanová upravila na 22:10.

Na začiatku druhého dejstva domáce zopakovali štvorgólový trhák a bolo 26:10. Stretnutie bolo v ich plnej réžii, dôkazom bolo zvyšujúce sa skóre – 30:12, 35:16, 37:20, 40:23... Gólovú bodku dala v poslednej sekunde znova  Syrokhmanová - 43:24.

Dohrávka 12. kola, ŠŠK Prešov – ŠKP Bratislava 43:24 (22:10), ŠŠK: Pokorná – Novotná 4/1, Ondrijová 4, Šarišská 3, Michalcová 4, Hajdučková 5, Vaxmanská 1, Krasnianska 2, Syrokhmanová 3/2, Ratvajská 6, Sadovnychova 5, Vagaská 6/1. ŠKP: R. Krajčová, Stachová – Herbergerová, Micheľová 2, Szamuhelová 3, Vivčaruková 2, Zámečníková 4/2, Jesenická, D. Krajčová 5/3, Miklošová 7, Čubová 1. Vylúčené 3:1. Pokutové hody: 4/4 – 5/5. Rozhodovali: Richvalský, Marcel Cibere.

Tréner domácich dievčat Rudolf Hudák ma margo úspešného vystúpenia poznamenal: „Budem tentoraz stručný. Zápas sme zvládli od prvej do poslednej minúty bez akýchkoľvek problémov. Rolu favorita dievčatá zvládli a prakticky ju začali plniť už od začiatku. Splnili všetky moje pokyny. Ukázali len minimum technických chýb a vďaka skvelo fungujúcej obrane sa dopracovali ku konečnému výsledku, ktorý všetkých z domáceho tábora musel potešiť. Bol to náš najlepšie odohraný zápas v tejto sezóne. Hráčky si zahrali s chuťou, do streleckej listiny sa, okrem brankárky, zapísali úplne všetky.“