1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

Ukrajinka Kateryna Sadovnychova sa v premiére blysla šiestimi gólmi

naspäť

21.02.2023 08:30       300x

Excelentná deväťminútovka

Košice/Prešov. Slovenská prvoligová súťaž v hádzanej žien pokračovala zápasmi 16. kola. Hráčky ŠŠK Prešov si pripísali na svoje konto tretie jarné víťazstvo. V Košiciach vyhrali nad ŠŠK Bernoláková 33:20, po polčase 17:14. Východniarske derby bolo síce bohaté na góly, no diváci si museli na prvú loptu v sieti počkať pomerne dlho, keď sa v tretej minúte Prešovčanky ujali vedenia. Domáce rýchlo vyrovnali a v 9. minúte mali trojgólový náskok 5:2, neskôr 7:4. Hostky sa však vrátili do zápasu a až do priebežného stavu 13:13 (v 26. minúte) sa súperky naťahovali „gól na gól“. Záver prvého polčasu však vyznel v prospech dievčat od Torysy (14:17). Tie si mierny náskok udržiavali aj na začiatku druhého dejstva. A potom, presne v jeho polovici, Šarišanky odštartovali excelentnú ani nie desaťminútovku. Počas nej strelili deväť presných zásahov, inkasovali len raz. Razom vyhrávali 30:19 o ich plnom bodovom zisku nikto nepochyboval. Konečný rezultát ešte v záverečných minútach prikrášlili – 20:33.

16. kolo, ŠŠK Bernoláková 16 Košice - ŠŠK Prešov 20:33 (14:17), ŠŠK Bernolákova 16: Mikulová, Soláriková – Englerová 4, Savčuková 1, Bodnárová 1, Mylenkyová 10/5, Buráková, Kišidayová 2, Andaščíková 1, Sztachová, Vasiľovová, Gajdošová 1. Prešov: Pokorná – Ondrijová 5, Šarišská, Michalcová 4, Hajdučková 7, Vaxmanská 1, Krasnianska 6, Syrokhmanová, Ratvajská 4, Sadovnychova 6. Vylúčené 2:2. Pokutové hody: 6/5 – 2/0. Rozhodovali: Daňo, Sabol.

Tréner Prešova Rudolf Hudák sa dal počuť: „Po výraznom víťazstve nad Nesvadami sme si dobrú náladu z kabíny preniesli aj k susedom. Pred stretnutím som bol preto stručný a od dievčat som nepožadoval nič viac, iba zopakovať výkon spred týždňa. No paradoxne opak bol pravdou. V úvode sme zahodili dve šance a na úvodný strelený gól sme čakali dosť dlho. Domáce hráčky rýchlo vycítili našu kŕčovitosť a nervozitu. Skoro celý polčas boli vo vedení, nám sa podarilo otočiť vývoj až v jeho závere. Jednoducho, do prestávky to bol náš nepresvedčivý polčasový výkon a víťazstvo v ňom o tri góly som preto bral všetkými desiatimi. Ani začiatok druhého dejstva nepriniesol z našej strany výraznejšie zlepšenie, no aspoň sme si udržiavali náskok. Našťastie neskôr prišla šnúra, ktorá nám výrazne pomohla k úspešnému konečnému výsledku. Súperky až toto definitívne zlomilo a zápas sa potom dohrával podľa našich predstáv. Celý tím  pochválim za bojovnosť až do poslednej minúty. Za osobitnú zmienku stojí úspešná premiéra v ženskom družstve v podaní mladej ukrajinskej dorastenky Kateryny Sadovnychovej.“

Už dnes (utorok, 21. 2.) je na programe dohrávka 12. kola, v ktorej Prešovčanky privítajú v domácom prostredí ŠKP Bratislava. Dejiskom stretnutia bude od 17.30 hod hala na Baštovej ulici.