1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Heľenine oči spievali legendárnu Mariannu pre oslávenkyňu Mariannu

naspäť

15.02.2023 19:49       383x

Topoľčany/Prešov. Prvoligové hádzanárky ŠŠK Prešov majú za sebou úvodné tri stretnutia jarnej časti. V Partizánskom zvíťazili 27:23, v Topoľčanoch remizovali 25:25, Nesvady zdolali pred zrakmi svojich fanúšikov presvedčivo 31:19. Ostatné víťazstvo venovali jednej z nich, Marianne Novotnej. Domáca odchovankyňa, hrajúca na poste pivota, oslávila v deň zápasu osemnáste narodeniny. Po záverečnom klaksóne znela z reproduktorov haly na Baštovej ulici známa pieseň od prešovskej skupiny Heľenine oči. A Mariana, primajúc gratulácie od spoluhráčok, sa naozaj usmievala...

Inou témou bol návrat Veroniky Vagaskej, ktorá nie tak dávno obliekala čierno-červený dres. Po odchode z Prešova do Michaloviec, odtiaľ na hosťovanie do Košíc, sa v priebehu minulého týždňa dohodla s vedením ŠŠK na obnovení „spolupráce“ a v súboji s Nesvadami bola platnou hráčkou.

14. kolo, ŠKP Topoľčany – ŠŠK Prešov 25:25 (13:12), ŠKP: Škvareninová, Hederová - Gregušová 4, Horková 5, Božiková 5, Terlandová 1, Kankulová, Macková 3, Kertészová 7. ŠŠK: Pokorná – Krylova, Novotná 5/2, Ondrijová 6, Šarišská 5, Michalcová 3, Krasnianska 1, Syrokhman, Onoprijenko, S. Ratvajská 5. Vylúčené 2:1. Pokutové hody: 1/0 – 5/2. Rozhodovali: Šmalko, Haščík.

Hostky ťahali na začiatku merania síl za kratší koniec. Prehrávali 1:3, 2:4, no dokázali vyrovnať a neskôr boli dokonca vo vedení (7:9, 8:11). Lenže domáce mali svoj tromf, skúsenú Kristínu Božikovú, ktorá v tom čase vynikla šnúrou štyroch gólov a najmä vďaka nej získali Topoľčany polčasové vedenie 13:12. Po výmene strán sa družstvá chvíľu naťahovali „gól na gól“, no na začiatku 49. minúty odskočili Šarišanky na 18:22, čo bol sľubný náskok. Napriek tomu nestačil na víťazstvo. V poslednej sedemminútovke zasa úradovala iná skúsená domáca hráčka, Andrea Kertészová, ktorá skórovala štyrikrát po sebe, jej gól na 25:25 znamenal definitívnu deľbu bodov. Do konca duelu ostávalo ešte 125 sekúnd, no skóre sa za pomerne dlhý čas už nezmenilo. Škoda tiež zahodených troch prešovských sedmičiek...

15. kolo, ŠŠK Prešov – ŠŠK Nesvady-Imeľ 31:19 (15:10), Prešov: Pokorná, Kantorisová – Krylova 2, Novotná 4/2, Ondrijová 8/1, Šarišská, Michalcová, Hajdučková 3, Vaxmanská 1, Krasnianska 3, Bahelková 3, Syrokhman, Ratvajská 3, Vagaská 4. Nesvady: Pethes – Tóthová 1, Kiss 2, Miškovičová 1, Kenderová 5/5, Kládek 2, Kóšová 8/2, Marosi, Mrúzová, Kissová. Vylúčené 6:4. Pokutové hody: 3/3 – 8/7. Rozhodovali: Gedeon, Richvalský.

Základom úspešného výsledku bol dobrý začiatok. V 32. sekunde otvorila skóre práve Vagaská a po nej dvakrát Krasnianska, pre ktorú to bola domáca premiéra v „áčku“ Prešova (rovnako pre Krylovú). Hostky Znížili na 4:3, no nič to neznamenalo. Zverenky Rudolfa Hudáka v ďalšom priebehu zvyšovali náskok, hrali v pohode a mnohými peknými akciami si vyslúžili potlesk divákov. Strelecky vynikla osemgólová Dáša Ondrijová.

Tréner Prešova Rudolf Hudák: „Do Topoľčian sme napriek oklieštenej zostave cestovali s vidinou plného bodového zisku. V prvom polčase sa však táto vidina vzďaľovala. Dievčatá zahodili niekoľko tutoviek, v ich obrane boli medzery. Po kriku v kabíne počas prestávky pristúpili k zápasu zodpovednejšie, zaplátali diery v defenzíve. Ani to však na plný bodový zisk nestačilo, lebo záver patri domácim, ktorým sme darovali bod. V domácom súboji s Nesvadami mali hráčky za úlohu odskočiť súperkám dvomi, tromi rýchlymi gólmi a vytvoriť si tak psychickú pohodu. Tak sa aj stalo. Ukázali vynikajúcu obranu, hostky sa nevedeli presadiť prienikom a ani streľbou z diaľky. Cez prestávku bola v kabíne pohoda, ktorá sa preniesla na palubovku v druhom dejstve. Dievčatá hrali uvoľnene, zodpovedne, ich náskok narastal. Ku konečnému výsledku prispela každá jedna hráčka svojim zodpovedným prístupom.“