1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Hádzanárky Prešova rozhodli zápas vďaka šesťgólovému trháku

naspäť

04.12.2022 11:48       337x

Prešov. V zápase 10. kola prvej ligy v hádzanej žien mali hráčky ŠŠK Prešov za úlohu potvrdiť rolu papierového favorita. Súperky z Močenka „okupujú“ spodné priečky tabuľky, Šarišanky si chceli udržať jej pokojný stred. Zverenky trénera Rudolfa Hudáka svoj cieľ splnili, zvíťazili 27:22.

Hostky sa ujali vedenia presne po sedemdesiatich sekundách po góle ich najlepšej strelkyne K.  Rábekovej. Domáce vyrovnali, neskôr si za stavu 4:2 vytvorili mierny náskok, ktorý ale neudržali a od stavu 5:5 v 13. min sa začínalo odznova. Prešovčanky síce v ďalšom priebehu neustále viedli, päť minút pred prestávkou vyhrávali o štyri góly 13:9, no záver polčasu bol v ich podaní nevýrazný a v koncovke sa už nepresadili ani raz. Polčasový rezultát 13:11 bol menším sklamaním.

Ani úvodné dve minúty druhého dejstva neboli z pohľadu Šarišaniek uspokojivé. Súperky sa dotiahli na minimálny rozdiel 14:13. Potom však predsa len prišli ich chvíle. Nasledovala šnúra šiestich lôpt v sieti Močenka (20:13). Toto bol rozhodujúci trhák a keď sa hostky necelú štvrťhodinu pred koncom dotiahli na trojgólový rozdiel (22:19), odpoveďou domácich bola ďalšia séria, tentoraz štvorgólová (26:19). Hráčky Močenka neskôr ešte raz zodvihli hlavy, priblížili sa na 26:22, no bolo to málo. Jedenásť sekúnd pred záverečnou sirénou dala domáca Yana Syrokhmanová svoj prvý a zároveň posledný gól, ktorý znamenal konečný výsledok 27:22.

10. kolo prvej ligy: ŠŠK Prešov – HK Junior Močenok 27:22 (13:11), ŠŠK: Kantorisová, Pokorná –Rychliková 1, Novotná 5/3, Ondrijová 4/1, Michalcová 4, Hajdučková 6, Vaxmanská 3, Bahelková 2, Syrokhmanová 1, S. Ratvajská 1. HK Junior: Karlubíková - Kolenčíková 2, Beranová 1, Kristína Rábeková 8, Patrícia Rábeková 1, Lovászová, Gállová, Darázsová, Dobišová 8/3, Jedličková 1, Sklenárová 1.  Vylúčené 2:1. Pokutové hody: 5/4 – 4/3. Rozhodovali: Richvalský, Soláriková.

Tréner Prešova Rudolf Hudák sa dal počuť: „Pred zápasom sme si stanovili jasný cieľ a to zdolať tabuľkovo slabšieho súpera. Ťažiť sme chceli hlavne z dobrej obrany a rýchlych protiútokov. To sa však nestalo. Súperky disponovali veľmi rozumnou hrou cez pivota, nie vždy im však úmysel vyšiel. My sme ale ich straty lôpt nevedeli z protiútokov trestať. V útoku sme zasa zahadzovali vyložené šance a urobili zopár technických chýb. Do šatne som odchádzal zaskočený a sklamaný. V nej som musel vysloviť tvrdé slová, no aj povzbudzujúce. Prvý polčas sme zahodili za hlavu, druhý poňali ako nový zápas. Dievčatá dokázali premeniť slová na skutky a aj keď neskôr prišlo menšie zaváhanie, po oddychovom čase v závere som zmenil taktiku z rýchleho presunu do útoku na pomalý prechod a dlhú hru. To nám vyšlo a duel sme dotiahli do víťazného konca.“