1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Prešovské hádzanárky absolvovali „anglický“ týždeň

naspäť

18.11.2022 18:15       449x

Prešov. Hádzanárky ŠŠK Prešov majú za sebou, futbalovou terminológiu povedané, anglický týždeň. Od nedele do nasledujúcej soboty absolvovali tri súťažné zápasy. V dvoch usilovali o body do tabuľky v prvej slovenskej lige, „uhrali“ v nich jeden nerozhodný výsledok. V treťom bojovali o postup do semifinále Slovenského pohára, žiaľ neúspešne, lebo súper zo Stupavy ich do najlepšej štvorky „nepustil“.

Výsledky:

7. kolo prvej ligy: HKM Šurany – ŠŠK Prešov 36:31 (19:18), Šurany: Nemešová, Vachová – T. Zlatinská 2, Homolová, V. Zlatinská 13, Procháczková 1, Daneková 3, Jenigárová 3, Kozlíková, Šalátová 12, Takáčová 2, Klepochová, Poláková. Prešov: Goboňová, Pokorná – Novotná 5/1, Michalcová 8/2, Vaxmanská 3, Vargovčíková, Bahelková 5, Syrokhman 2, S. Ratvajská 4, Holubová 3, Shpaková 1. Vylúčené 4:3. Pokutové hody: 2/2 – 4/3. Rozhodovali: Gabriš, Veselka.

Prvý polčas bol vyrovnaný, na konci úvodnej desaťminútovky Prešovčanky vyhrávali 7:6, no bolo to naposledy, čo mali gólovo navrch. Potom sa strelecky odmlčali a dovolili domácim otočiť vývoj. Za kratší koniec ťahali aj v úvode druhého dejstva, ich súperky postupne zvyšovali náskok, ktorý bol najvýraznejší v 48. minúte (32:23). Šarišanky v závere už len zmiernili prehru v zápase, v ktorom ich porazili de facto dve domáce hráčky, trinásťgólová V. Zlatinská a dvanásťgólová Šalátová.

Štvrťfinále SP: ŠŠK Prešov – AHT HC Tatran Stupava 25:28 (11:15), ŠŠK: Kantorisová, Pokorná – Rýchliková 1, Novotná 2, Šarišská 1/1, Michalcová 5, Hajdučková 2, Vaxmanská 1, Bahelková 10, Syrokhman 2, S. Ratvajská, Geffertová 1/1, Shpaková. Stupava: Mozoľová, Hanzalíková – Griffithsová 2, Bahorecová 2, Kováczová 11/2, Jagodičová 4, Walterová 4/1, Galková, Palušová, H. Karkušová 2, Tanóczyová 3, K. Karkušová. Vylúčené 3:4. ČK: 16. Palušová za faul. Pokutové hody: 3/2 – 4/3. Rozhodovali: Richvalský, Cibere.

Prešovčanky prehrávali 1:4, otočili na 6:5 – a história sa opakovala. Znova to bolo prvýkrát a zároveň naposledy, čo vyhrávali. Hostky dobre bránili, s čím si domáce nevedeli poradiť. V druhom polčase sa predsa len zdalo, že sa Šarišanky vrátia do zápasu, stiahli z 12:19 na 18:19, no to bolo všetko. Konečným výsledkom bola prehra o tri góly.

8. kolo prvej ligy: ŠŠK Prešov – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 26:26 (16:15), ŠŠK: Kantorisová, Pokorná – Rýchliková, Novotná 6/3, Michalcová 8, Hajdučková 4, Vaxmanská 2, Vargovčíková, Bahelková 1, Syrokhman, S. Ratvajská 5, Shpaková 2. HK Sokol: Bežová, Mikušová – Michalčíková 4/1, Galková 11/6, Krajčíková 3, Šipláková 1, Žáčiková 2, Lišková 2, Rácoková 3. Vylúčené 3:4. Pokutové hody: 3/3 – 8/7. Rozhodovali: Daňo, Sabol.

Zaujímavý zápas sa musel divákom páčiť, bol dramatický až do samého konca. Domáce viedli v 13. min 8:3 a mohli pomýšľať na skalp lídra. Lenže na konci 20. minúty už prehrávali 10:11 a odvtedy to bola zakaždým naťahovačka o každý gól. Skóre mohlo narastať aj výraznejšie, no na obidvoch stranách viackrát „zvonili“ žrde či brvná. V úplnom závere mali bližšie k víťazstvu Prešovčanky, keď Michalcová niečo cez sekundu vypálila z deviatich metrov. Brankárka hostiek predviedla nie príliš vydarený zákrok nohou, lopta sa však na sklamanie domácich hráčok pomaličky odkotúľala vedľa žrde.