logo-szh

SÚŤAŽE SÚ PRERUŠENÉ !!!

naspäť

25.11.2021 19:43       692x

SÚŤAŽE SÚ PRERUŠENÉ !!!

Zhoršená situácia pandémie koronavírusu sa odráža aj na športovej činnosti družstva žien a mládežníckych tímov nášho klubu. Minulý víkend sme z dôvodu výskytu ochorenia Covid-19 odložili zápasy v Bánovciach n/B. a doma proti Martinu. Následne riadiaci orgán spoločných súťaží Prešovského a Košického kraja (žiacke kategórie a prípravka) pozastavil prebiehajúci súťažný ročník.

Vo štvrtok 25.11.2021  vydala Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej správu, že na základe rozhodnutia Vlády SR boli všetky súťaže, s výnimkou najvyšších súťaží Niké handball extraligy a MOL ligy prerušené. Najvyššie súťaže môžu prebiehať, ale bez divákov a podľa hygienického manuálu sa nemusia testovať len plne zaočkované osoby.  

V súvislosti so súťažami nižších vekových kategórií prezident Prešovského krajského zväzu hádzanej (PKZH) Milan Lozák a predseda Košického krajského zväzu hádzanej  (KKZH) Miloš Šubák v spoločnom stanovisku už včera informovali, že zväzy na východe Sllovenska sú nútené prerušiť jednotlivé súťaže chlapcov a dievčat. Ako pripomenuli, súťažný ročník odštartovali v druhej polovici septembra, avšak hneď v úvode sa stretli s problémami súvisiacimi s ochorením COVID-19, ktoré vo viacerých prípadoch znemožnili odohrať naplánované zápasy dievčenských a chlapčenských súťaží. Súťaže v minihádzanej pritom  nezačali vôbec. „Veľa zápasov bolo odložených a to z dôvodov pozitivity na ochorenie hráčov v jednotlivých mužstvách, pre karanténne opatrenia, ktoré ale neboli výsledkom tréningových procesov, ale boli zapríčinené povinnou školskou dochádzkou a aj z obáv zákonných zástupcov detí z možného prenosu ochorenia počas účasti detí na zápasoch a tréningových procesov,“ skonštatoval Milan Lozák.  

Zároveň dodali, že v niektorých kluboch nastali problémy aj so športovými halami, ďalšie zase odhlásili svoje mužstvá zo súťaže pre nedostatočný počet hráčov. Spôsobilo to presun a odloženie zápasov na iné termíny. „Vzhľadom k danej situácii pristúpila športovo-technická komisia PKZH a KKZH k akceptácii odkladov, avšak pre veľké množstvo takýchto prípadov, zvážilo pozastavenie súťaží do odvolania a po zvážení bude vykonané nové vyžrebovanie súťaží,“ uviedol Lozák.

Ďalšie problémy spôsobila aj nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva v súvislosti s novou verziou COVID automatu, ktorá sprísnila podmienky pre tréningové procesy a usporiadanie zápasov v prípade žiakov, kde deti vo veku od 2 do 12 rokov prevažne nie sú očkované a musia sa pravidelne testovať v školách pre potreby školskej dochádzky. Napokon od dnešného dňa, teda štvrtka 25. novembra, platí aj núdzový stav spojený s lockdownom. „Na základe daných obmedzujúcich skutočností sa spoločné súťaže PKZH a KKZH prerušujú do odvolania. Po zmene situácie a uvoľnení opatrení, bude vyžrebovanie súťaží prehodnotené a vyhotovené nové, ktoré bude prispôsobené k dohraniu súťažného ročníka,“ dodali šéfovia krajských zväzov.

PARTNERI