1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

MOL LIGA: VO ŠTVRTOK VÍŤAZSTVÁ FAVORITOV

naspäť

02.04.2021 10:41       817x

MOL liga hádzanárok pokračovala vo štvrtok dvoma zápasmi 25. kola, ktoré sa skončili v súlade s očakávaniami v prospech domácich tímov.

Najskôr DHK Zora Olomouc dosiahol druhé tohtotýždňové víťazstvo, keď doma nedal šancu ŠŠK Prešov a po výhre 33:19 sa v tabuľke dostal pre Slaviu Praha na 4. miesto.
Šarišanky, ktoré neviedol Maroš Vikartovský, ale Ľuboš Sudimák, nezachytili vstup do duelu. Po nevydarenom úvode – 1:7 v 10. min sa už do hry o body nedostali. V priebehu I. polčasu zaostávali aj o jedenásť gólov, po zmene strán sa v 55. min dotiahli na 19:29, ale potom už neskórovali a inkasovali ešte štyrikrát. V aktuálnom poradí figurujú prešovské hráčky na predposlednom 11. mieste.

Štvrtýkrát v rade bodovali naplno hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré sa však vo štvrtok nadreli na víťazstvo. Nad nováčikom DHC Plzeň vyhrali doma 30:27 (17:15), keď o štvorgólový náskok z priebehu I. polčasu prišli a po zmene strán prehrávali v 43. min 22:23. Hostky zo západu ČR živili nádej na úspech až do záveru. Jeden a pol minúty pred koncom zaostávali Plzenčanky 27:28, ale potom najlepšie domáce strelkyne A. Obstová (6) a N. Némethová (11) spečatili výhru Dusla, ktoré je siedme.

Výsledky štvrtkových stretnutí 25. kola MOL ligy žien 2020/2021:

HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň 30:27 (17:15)
Najviac gólov: N. Némethová 11/3, A. Obstová 6, B. Königová 3, Trepáčová 3/1 – Patrnčiaková 8/1, K. Königová 6, Bušauerová 4
pok. hody: 5/5 – 1/1, vylúčené: 1 – 2, rozhodovali: Haščíková a Kellner (obe SR)

DHK Zora Olomouc – ŠŠK Prešov 33:19 (19:11)
Najviac gólov: Kubáčková 7/3, Kašpárková a Přikrylová po 4 – D. M. Vargová a Dvorščáková po 5, Šutranová 5/2
pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčené: 6 – 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR)