logo-szh

V SOBOTU NAJVYŠŠIA SÚŤAŽ MUŽOV PRVÝKRÁT AKO NHE, V MOL LIGE ŽIEN TRIO ZO SLOVENSKÉHO KVARTETA DOMA

naspäť

05.02.2021 12:10       631x

V SOBOTU NAJVYŠŠIA SÚŤAŽ MUŽOV PRVÝKRÁT AKO NHE, V MOL LIGE ŽIEN TRIO ZO SLOVENSKÉHO KVARTETA DOMA

Po tohtotýždňových pracovných dňoch bez ligovej hádzanej si fanúšikovia najvyšších domácich hádzanárskych súťaží prídu na svoje počas víkendu. Kým Tatran Prešov bude v akcii v nedeľu v Európskej lige na pôde Sportingu CP Lisabon (duel 13. kola s Košicami Crows odohrá 21. 3.), extraligový program ponúka v sobotu 6. februára tri stretnutia 13. kola. Pôvodne mali byť štyri, ale súboj ŠKP Bratislava – MŠK Považská Bystrica vedenie súťaže odložilo na základe karanténnych opatrení v tíme domácich v súvislosti s COVID-19.
Po zmene názvu súťaže vďaka novému partnerovi to bude už v rámci Niké Handball extraligy. Zaujímavý z pohľadu boja o účasť v semifinále play-off bude konfrontácia HKM Šaľa – HK Košice. Šaľania ťahajú sériu piatich víťazstiev a v prípade sobotňajšieho úspechu urobia dôležitý krok smerom k vyraďovacej časti. Motivovaný bude aj košický nováčik, ktorý tiež potrebuje zbierať body, ak chce zasiahnuť do boja o prvú štvorku. V ďalších dvoch dueloch sa stretnú tímy zo spodných priečok tabuľky. Súboj o 7. miesto aktuálneho poradia zvedú HC Sporta Hlohovec – Slovan Modra, ale prehovoriť do neho môžu aj hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí nastúpia u posledného družstva HK Agro Topoľčany.
Spoločná slovensko-česká súťaž žien – MOL liga má na programe tri duely 17. kola, v ktorých sa doma a v úlohe favoritov predstavia tri tímy zo SR – Šaľa proti Zlínu, Dunajská Streda proti Písku a Iuventa Michalovce proti Olomoucu. U súpera nastúpi len ŠŠK Prešov, ktorý čaká dohrávka 11. kola s DHC Sokol Poruba.

Program víkendových zápasov 13. kola Niké Handball extraligy mužov 2020/2021:
sobota 6. 2.
18.00 h HC Sporta Hlohovec – HáO TJ Slovan Modra
18.00 h HK Agro Topoľčany – MHC Štart Nové Zámky, hrá sa v Partizánskom
18.30 h HKM Šaľa – HK Košice
ŠKP Bratislava – MŠK Považská Bystrica odložili.
Košice Crows – Tatran Prešov bude sa dohrávať 21. 3. o 16.00 h.

Program víkendových zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
sobota 6. 2.
17. kolo:
16.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – Handball PSG Zlín
18.00 h Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc
18.00 h HC DAC Dunajská Streda – TJ Sokol Písek
dohrávka 11. kola:
18.00 h DHC Sokol Poruba – ŠŠK Prešov, hala Sareza

Autor: slovakhandball.sk

PARTNERI