KM žiačok: ŠŠK SLŠ Prešov - Bernolákova Košice (9,30 / 10,30 hod.)

logo-szh

IUVENTA VÍŤAZNE DOMA, SLAVIA VONKU

naspäť

12.10.2020 14:27       960x

Víťazné zápasy si počas víkendu pripísali na konto tímy z popredných priečok tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien. Iuventa Michalovce sa pred blížiacimi povinnosťami v pohárovej Európe naladila nedeľňajším triumfom nad ŠŠK Prešov 31:23 (16:11) a predĺžila svoju tohtosezónnu víťaznú šnúru. Prešovčanky po necelých desiatich minútach vyhrávali 4:3, ale domáce rýchlo prebrali taktovku do svojich rúk a už pred prestávkou mali nádejný náskok. Ten Iuventa zdvojnásobila za štvrťhodinu druhého dejstva (24:14) a vysoké vedenie si držala aj pri zapojení všetkých hráčok z lavičky. Štvrtou ligovou výhrou sa Zemplínčanky posunuli na 3. miesto. Len o skóre zaostávajú za líderkami z DHK Baník Most i DHC Slavia Praha. Slavistky si v 6. kole MOL ligy s veľkým prehľadom odniesli dva body zo Zlína, kde vyhrali o jedenásť gólov 34:23 (18:12). S výnimkou vyrovnaného úvodu (5:5) boli lepším tímom. Pre zverenky slovenského trénera Františka Urbana je to tiež štvrtý plný bodový zisk za sebou, ale na konte majú aj jednu prehru. Duel v Zlíne bol posledným v ČR na najbližšie dva týždne, keďže pre pandémiu koronavírusu je pozastavené aj športové dianie na celom českom území.

Výsledky nedeľňajších zápasov MOL ligy žien 2020/2021 – 6. kolo:

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 31:23 (16:11)
Najviac gólov: Popovcová a Trifunovičová po 5, Klučková 4/2 – Vargová 7/1, Šutranová 5/2, Ščerbáková 3
pok. hody: 3/2 – 7/4, vylúčené: 9 – 4, rozhodovali: Daňo a Sabol

Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha 23:34 (12:18)
Najviac gólov: Minárčiková 5/2, Herbočková 4, Kolářová 4/2 – A. Novotná a V. Galušková po 8/1, M. Svobodová 7

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk / Peter Brendza