logo-szh

Medveďová sa zo Španielska vrátila domov, sezónu dochytá u vicemajstra

naspäť

14.02.2020 08:31       1039x

Medveďová sa zo Španielska vrátila domov, sezónu dochytá u vicemajstra

včera 19:14 | Hádzanárky ŠŠK Prešov prišli v uplynulých dňoch o jednu zo svojich kľúčových hráčok Líviu Klučkovú, ktorú zamierila k úradujúcemu slovenskému šampiónovi Iuvente Michalovce.

 

Šarišanky však získali výraznú posilu medzi tri žrde. Prešovský dres si v ďalšom priebehu sezóny bude obliekať brankárka Adriana Medveďová.

"Áno, je to pravda. Aďa bude chytať za nás. Chcela zmeniť klub, porozprávali sme sa a dohodli. Napokon nebude to naša prvá vzájomná spolupráca. Zatiaľ sme sa dohodli do konca aktuálnej sezóny. Neskôr sa budeme baviť, čo ďalej," potvrdil informáciu o príchode reprezentačnej brankárky prezident ŠŠK Prešov Peter Šutran.

Úradujúci vicemajster SR figuruje po 20 kolách v tabuľke MOL ligy na 11. mieste s bilanciou 5 - 0 - 14 a ziskom 10 bodov. "Medveďová je kvalitná brankárka, reprezentantka, od ktorej si sľubujeme najmä to, že pomôže našim mladým nádejam v tréningoch i zápasoch a v neposlednom rade, aby nám pomohla v zápasoch. Nemáme veľa bodov, viacero duelov sme tesne prehrali. Tak, ako ona môže pomôcť nám, tak chceme aj my jej, aby sa opäť dostala do niekdajšej pohody," dodal Šutran.

 

Adriana Medveďová v lete minulého roka zamierila do Španielska, kde sa stala hráčkou CB Salud Tenerife. Jej pôsobenie tam však trvalo pre finančné problémy klubu len pol roka.

Dvadsaťsedemočná brankárka (nar. 11. 7. 1992) predtým strávila v Rumunsku, kam zamierila z Iuventy Michalovce v roku 2017, dve sezóny. Najskôr rok v HC Dunarea Braila a potom rovnaké obdobie v Minaur Baia Mare. Banskobystrická rodáčka po príchode zo Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď vo februári 2012 bola v Iuvente Michalovce päť a pol roka, v ktorých sa tešila zo šiestich majstrovských titulov, štyroch prvenstiev v interlige a piatich v Slovenskom pohári. Medveďová v minulosti chytala aj za Banskú Bystricu, UDHK Nitra, Bánovce nad Bebravou, HK Danlog Partizánske a Prešov.

PARTNERI