1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

PREŠOVSKÉ PREKVAPENIE V ŠALI SO 14-GÓLOVÝM PRÍSPEVKOM POPOVCOVEJ

naspäť

01.02.2020 10:01       1149x

Piatková predohrávka 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2019/2020 sa skončila prekvapením. Na úkor favorizovaného domáceho HK Slovan Duslo Šaľa sa presadil ŠŠK Prešov, ktorý si z palubovky súpera odniesol dva body za výhru 31:27 (15:15).

Ešte v prvom polčase to vyzeralo, že domáce zvládnu duel. Vyhrávali 14:10, ale v zostávajúcom čase pred prestávkou Prešovčanky vyrovnali. Po zmene strán však začala úradovať reprezentačná krídelníčka Martina Popovcová, ktorá sa presadila desaťkrát. Štvrťhodinu pred koncom viedli hostky len 23:21, ale v 54. už mali až sedemgólový náskok (29:22). Popovcová dosiahla dovedna 14 gólov, pričom o tri presné zásahy zaostala za svojím maximom z decembra v stretnutí proti Hlohovcu. Prešov vyhral druhýkrát za sebou. Naopak, Šaľa prehrala druhý zápas za sebou a jej nádeje na medailovú pozíciu v MOL lige dostali vážnu trhlinu.