1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Šarišanky z Poruby naprázdno

naspäť

22.10.2019 15:45       1031x

V siedmom kole MOL ligy cestovali Šarišanky do Poruby, kde podľahli domácemu celku 29:23 (17:8).

Prvý gól zápasu strelila v 3.minúte z rýchleho protiúoku domáca pivotka Konečná. V 5.minúte vyrovnala na 1:1 Vencuriková, ktorá sa presadila z pozície pravej spojky. Následne sa Šarišanky nedokázali 10 minút strelecky presadiť a to znamenalo trojgólové vedenie pre hráčky Poruby. Holubová v 13. minúte vsietila len druhý gól Šarišaniek na 5:2. Ďalšia hluchá 5-minútovka hostí znamenala, že Poruba sa dostala do vedenia 8:2. Až v 23.minúte Šarišanky zásluhou Klučkovej dávajú piaty gól zápasu a upravujú na 10:5. Dva rýchle útoky na oboch stranách zmenili stav na 11:6. V 27.minúte družstvo Prešova znížilo stav stretnutia na 14:8. Do konca prvého polčasu nedokázali pridať ďalšie góly, naopak 3-krát inkasovali a tak sa do šatne odchádzalo za stavu 17:8.

Druhý polčas otvorili domáce hráčky a to Desortová so Smetkovou, ktoré navýšili stav na 19:8. V 33.minúte Šarišanky Beluškovou znižujú na 19:9. v 34. minúte Šmidáková zvyšuje na 20:9 a hneď na to Klučková znížila na 20:10. V 41.minúte sa z rýchleho protiútoku presadila Smetková (23:14) a vzápätí Andrýsková a upravila skóre na 25:14. O 10 minút neskôr bol stav po strele Poláškovej 28:17. Posledných 5 munút zápasu patril Prešovčankám, ktoré dokázali už iba skorigovať výsledok na konečných 29:23.

Zostava a góly Prešova

Feščáková, Poláková – Belušková 1, Čírčová, Vargová 5, Ratvajská 2, Vraňuchová, Šutranová, Petrovská, Ščerbáková 1, Holubová 3, Vencuriková 3, Klučková 7/3, Vagaská 1

Hlasy po zápase

Maroš Vikartovský – tréner

Podobne ako v minulých zápasoch sme aj toto stretnutie nezvládli hlavne v hlavách. V útoku sme boli bezzubí, bez tlaku a boli sme málo nebezpeční. Bohužiaľ sme úplne bez prvej a druhej vlny. Na postavenú obranu sa ponúkame jedna druhej, bez nábehu, bez pohybu, bez tlaku na súpera. Keď už vystrelíme na bránu, je to nepripravené a väčšinou to neskončí gólom.

Lívia Klučková – spojka

Ťažko sa hrá, ak medzi spojkami v útoku vládne strelecká bezmocnosť a ak hráme na pätnástich metroch od brány. Málo využívame krídla.  Obranu sme mali celkom dobrú, ale veľmi nám to škrípe v útočnej fáze.