logo-mol-liga

Prešov s Michalovcami s vysokou prehrou

naspäť

23.09.2019 09:46       581x

Prešov s Michalovcami s vysokou prehrou

Prešovské hádzanárky sa vo 4.kole MOL ligy druhýkrát predstavili na domácej palubovke. Ich súperom bol favorizovaný tím Iuventy Michalovce.

Domáci celok nastúpil bez zranenej Klučkovej a Dvorščákovej a súper mal na lavičke Kompaniecovú, ale tá pre problém s kolenom do zápasu nezasiahla. Na lavičke Zemlínčaniek absentoval aj tréner Peter Dávid, ktorého v tomtom zápase nahradil Ján Beňadik.

Skóre v úvodnej prvej minúte otvorili domáce dievčatá gólom Martiny Popovcovej. Zemplínčanky mali slabší vstup do zápasu a vyrovnali až v 5. minúte gólom kapitánky Wollingerovej. Po technických chybách domácich hráčok vzápätí Iuventa zvyšovala náskok až na 1:5. Vylúčením Štefanovej v 12.minúte bol proti hosťom nariadený sedemmetrový hod, ktorý Popovcová premenila a znížila na 2:5. Následne začali Zemplínčaky opäť zvyšovať stav a v 18. minúte vďaka Trúnkovej vyhrávali 3:9. Domáce družstvo sa vrátilo do zápasu a gólmi Šutranovej, Vencúrikovej a Vargovej v 26.minúte znížilo na 6:9. Hostia opäť zabrali a do šatne odchádzali so 7-gólovým náskokom 6:13.

Na začiatku druhého polčasu Iuventa pokračovala v nastolenom tempe a troma rýchlymi gólmi za sebou sa dostala do vedenia 6:16. 10-gólový rozdiel trval do 48.minúty, kedy Šutranová znížila na rozdiel deviatich gólov 14:23. V 48.minúte bola za faul na Popovcovú vylúčená hosťujúca Štefanová – tento zákrok mal pre našu hráčku nepríjemnú dohru, kedy musela byť ošetrená v nemocnici a hrozí jej operácia ľavej ruky. V zostávajúcom čase Iuventa kontrolovala vývoj stretnutia a dotiahla zápas do víťazného konca 17:28.

Zostava a góly

Feščáková, Poláková, Rontová – Vagaská 1, Belušková, Čírčová, Holubová, Petrovská 2, Popovcová 6/3, Ratvajská 1, Ščerbáková, Šutranová 4/1, Vargová 2, Vencuriková 1

 

Hlasy po zápase

Maroš Vikartovský – tréner

S predvedenou hrou a toľkými technickými chybami nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok proti najlepšiemu družstvu na Slovensku. Zároveň by to zrejme nestačilo ani na výrazne slabšieho súpera.

 

FOTO. Víťazné družstvo Iuventy Michalovce

Slovnaft evotech

PARTNERI