logo-szh

Prehra po bojovnom výkone

naspäť

16.09.2019 11:59       1077x

Prehra po bojovnom výkone

„Do tretice všetko dobré“ sa v prípade našich žien nekonalo a z búrlivého prostredia odchádzajú trochu nespravodlivo bez bodu, pretože Veselským panenkám podľahli 27:25 (16:13).

Skóre predohrávaného zápasu otvorila zo sedemmetrového hodu Kučerová 1:0 a hneď na to odpovedala Popovcová a vyrovnala na 1:1. Prvé vylúčenie Šarišaniek prišlo hneď v druhej minúte, keď rozhodcovia poslali na „trestnú lavicu“ Ščerbákovú za zlé striedanie. Domáci celok využil svoju presilovku a v prvých piatich minútach viedol 3:1.Následne Ratvajská vystihla prihrávku Kučerovej a upravila stav stretnutia na 3:2. V 11. minúte prišlo k druhému oslabeniu Šarišaniek, keď Klučková nedovolene bránila Pastorkovú a okrem dvojminútového trestu bol nariadený aj sedemmetrový hod, ktorý skúsená Kučerová premenila a upravila stav stretnutia na 6:3. O chvíľu na 6:6 vyrovnala z rýchleho protiútoku Ratvajská a menovaná sa dokonca postarala aj o prvé vedenie Šarišaniek, keď jej tromi gólmi za sebou zmenila stav na 6:7. V 17.minúte vyrovnáva Kubáčková na 7:7, ale Šutranová dvomi ranami za sebou poslala svoje družstvo do vedenia 7:9. Druhé vylúčenie Klučkovej znamenalo pre Šarišanky značné oslabenie, pretože Veselí pomaly zápas dostávalo na svoju stranu a tak v 21. minúte naše ženy prehrávali už 11:9.Šutranová síce znížila na 11:10, ale domáce hráčky tromi gólmi po sebe navýšili vedenie na 14:11, na čo reagoval tréner Maroš Vikartovský oddychovým časom. V 26. minúte Vodná trafila tyč a lopta sa odrazila do rúk Pastorkovej, ktorá šancu premenila a upravila bol 15:11. Hneď na to odpovedala Vargová a upravila skóre na 15:12. Po útoku Veselí navýšila Kučerová na 16:12, ale v poslednej minúte prvého polčasu získala loptu Klučková, ktorá cez polovicu ihriska strelila gól do prázdnej brány a tak stanovila polčasové skóre na 16:13.

V druhom polčase Šarišanky znížili vďaka Klučkovej na 16:14, ale vzápätí si domáce družstvo vytvorilo štvorgólový náskok, keď v 40. minúte bolo 22:18. Najmladšia hráčka na ihrisku, iba 16-ročná hráčka hostí Vargová stiahla stav na 22:19 a Prešovčanky sa začali doťahovať. Na 22:20 upravila Popovcová, ktorá sa z krídla nemýlila. Stav 22:20 svietil na tabuli dlhých 5 minút, keď Prešovčanky v bránke podržala výborne chytajúca Feščáková (54% úspešnosť zákrokov). V 51 minúte bola vylúčená naša Belušková a následne aj Popovcová, ktorú rozhodcovia poslali na lavičku za tzv. „simulovanie“. Aj napriek tomuto verdiktu, ktorý dostal Prešovčanky do výrazného oslabenia (hra 6 na 4), Šutranová v 54. minúte vyrovnala na 24:24. Prešovčanky sa ale v početnom oslabení v útoku nedokázali presadiť a tak v 58. minúte bol stav 27:24, ktorý Šutranová v závere zápasu upravila na konečných 27:25 pre domáci celok.

Zostava a góly

Poláková, Feščáková – Vagaská, Belušková, Čírčová, Klučková 6/2, Holubová 2, Petrovska, Popovcová 2, Ratvajská 5, Ščerbáková, Šutranová 7, Vargová 3, Vencúriková, Vraňuchová

Hlasy po zápase

Maroš Vikartovský – tréner

Dievčatá bojovali, ale na súpera to nestačilo. Aj po dnešnom zápase máme na konte nula bodov. Musíme sa dať hlavne v hlavách dokopy, aby sme sa nedopustili veľkého počtu chýb, ktoré nás už tretíkrát obrali o dobrý výsledok.

 

FOTO: Tréner ŠŠK Prešov Maroš Vikartovský

 

PARTNERI