logo-szh

MOL liga: Iuventa obhájila slovenský titul, Prešov zdolala v 3. finále

naspäť

18.05.2019 20:12       891x

MOL liga: Iuventa obhájila slovenský titul, Prešov zdolala v 3. finále

dnes 17:43 | Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili titul majsteriek Slovenska.

V 3. finálovom zápase MOL ligy zvíťazili na palubovke ŠSK Prešov 42:26 a finálovú sériu hranú na tri víťazné zápasy ukončili v najrýchlejšom možnom čase. Pre michalovský klub je to deviaty titul za sebou a dvanásty celkovo. Pre prešovský klub išlo o historicky prvú účasť vo finále.

Finále play off o majstra SR v hádzanej žien - 3. zápas:

 

ŠSK PREŠOV - IUVENTA MICHALOVCE 26:42 (12:17)

Rozhodovali: Gedeo, Palovčák

TH: 6/6 - 5/4, 553 divákov

 

/konečný stav série: 0:3, Iuventa obhájila titul/

 

Zostavy:

ŠSK Prešov: Feščáková, Poláková - Dvorščáková 3, Belušková 1, Čirčová, Popovcová 8, Ratvajská 2, Šutranová 3, Magdová, Miliková, Ščerbáková 4, Puzderová 2, Vecuriková 1, Klučková 2, Vagaská 

Iuventa Michalovce: Jablonská-Bobal, Petkovičová - Mugošová 11, Kakaščíková, Štefániková, Kišiková, Trúnková 4, Habánková 8, Štefanová, Holejová 4, Wollingerová 4, Bajčiová 2, Kompaniecová 7, Fiľková-Trehubová 2. Rozhodovali: Gedeo, Palovčák

 

 

Tretie finále sa začalo viacerými nepremenenými šancami na oboch stranách. Prešovčanky doplácali v prvom polčase najmä na nepresnú streľbu, naopak favorizované hráčky Iuventy si v ňom postupne vytvorili 5-gólový náskok.

Prešovčanky vzdorovali Iuvente dôstojnejšie než v prvých dvoch finálových zápasoch, ale z náskoku súperiek nedokázali ukrojiť. Napokon aj tretie finále vyznelo jednoznačne pre Michalovčanky, ktoré získali deviaty slovenský titul po sebe.

Hlasy po zápase:

Peter Hatalčík, tréner Iuventy Michalovce: "Keď som videl zápasy Prešovčaniek so Šaľou, tak som očakával ťažkú finálovú sériu. Finále nás však zastihlo vo výbornej forme. Nedali sme veľa priestoru súperkám, boli sme správne namotivovaní. Môžem konštatovať, že moja misia bola úspešná."

Veronika Habánková, spojka Iuventy Michalovce: "V každom z finálových zápasov sme dali nad 40 gólov, v jednom aj nad 50, takže môj pocit je o to lepší. Prešovčanky sa v semifinále popasovali so Šaľou, ktorá prišla o tri kľúčové hráčky. Keby sa to nestalo, zrejme by sme hrali finále so Šaľou. Prešovčanky však získali cenné skúsenosti, ktoré by inak nemali."

Tetjana Fiľková-Trehubová: "Bola to náročná sezóna, preto sa veľmi tešíme z tohto titulu. Nie je môj prvý, ale je môj posledný. Vo finálovej sérii rozhodli skúsenosti, lavička aj vytrvalosť.

Maroš Vikartovský, tréner ŠSK Prešov: "V 3. zápase nám išlo najmä o to, aby sme si nespravili hanbu pred vlastnými divákmi a aby sme si to striebro zaslúžili. Hrali sme viac disciplinovane aj celkovo lepšie než v prvých dvoch. Čakal som, že Michalovčanky vo finále potrápime viac, žiaľ, nestalo sa to."

PARTNERI