1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Prešov v Michalovciach opäť vysoko prehral, Iuventa krôčik od obhajoby

naspäť

13.05.2019 08:10       711x

12.05.2019  16:04 | Hádzanárky Iuventy Michalovce rázne kráčajú k úspechu v národnom play-off o majstra SR žien 2018/2019. Vo finálovej sérii s ŠŠK Prešov vedú 2:0 na zápasy, keď počas víkendu naplno zužitkovali výhodu domáceho prostredia.

Zverenky trénera Petra Hatalčíka po sobotňajšej výhre 44:24 (23:13) zvíťazili v Chemkostav aréne aj v nedeľu, keď zdolali Šarišanky ešte výraznejším rozdielom - 50:24 (24:9). Michalovčanky majú majstrovský mečbal a obhajobu titulu môžu spečatiť už na budúci týždeň, keď sa séria presunie do Prešova. Tretí zápas sa bude hrať v sobotu 18. mája od 18.00 h.

Hádzaná - národné play-off o majstra SR 2018/2019 - finále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - nedeľa:

IUVENTA MICHALOVCE - ŠŠK PREŠOV 50:24 (24:9) - STAV SÉRIE: 2:0

Zostavy a góly:

Iuventa: Jablonská-Bobaľová, Petkovičová - Mugošová 8, Kakaščíková 1, Štefaniková 2, Kišíková 2, Trúnková 6, Habánková 8/2, Štefanová 2, Holejová 5, Wollingerová 2, Bajčiová 3, Kompaniecová 7, Fiľková-Trehubová 4

ŠŠK: Muliková, V. Poláková - Belušková 4, Čirčová 3, Popovcová 2/1, Lebedievová, Ratvajská, Šutranová 2/1, Ščerbáková 4, Puzderová 6/2, Vencuriková 2, Klučková, Vagaská 1
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR)

Aj druhé finále bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorým necelých 19 minút stačilo na získanie dvojciferného náskoku (15:5). Hra takpovediac mačky s myšou pokračovala aj v ďalšom priebehu. Rozdiel do polčasovej prestávky narástol na 15 gólov. Ani prestriedanie zostavy Iuventy neprinieslo zmenu obrazu hry. V michalovskom drese sa strelecky presadili všetky hráčky okrem dvojice brankárok. Prešovčanky nedokázali vzdorovať favoritovi a poradiť s jeho ofenzívnou silou. Domáce pokračovali v kanonáde a napokon dve sekundy pred koncom vďaka presnej strele Kišíkovej dosiahli aj hranicu 50 strelených gólov.