1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Šaľu zostrelila bývalá hráčka Klučková, vicemajster na pokraji vyradenia

naspäť

03.05.2019 22:01       793x

V semifinálovej sérii národného play-off hádzanárok o majstra SR 2018/2019 sa rodí prekvapenie. Hráčky ŠŠK Prešov nadviazali na výhru z palubovky súpera a v piatkovom treťom dueli zvíťazili na svojej pôde nad vicemajstrovským HK Slovan Duslo Šaľa 32:27. Šarišanky sa ujali v sérii vedenia 2:1 a už len jeden triumf ich delí od historického postupu do finále.

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, hostky sa však ani raz nedostali do vedenia. Naopak, domáce od stavu 9:9 odskočili na 13:9 a získali základný náskok. Šaliankam svitla nádej na prípadný obrat po 10 minútach druhého dejstva, keď Pócsíková znížila na 17:18. Prešovčanky však o päť minút neskôr vyhrávali 25:20 a v 51. min zvýšili svoj náskok už na 28:21. Pri streleckej chuti bola najmä Lívia Klučková, ktorá svojim bývalým spoluhráčkam nastrieľala dovedna 13 gólov. Prvú šancu na premenenie postupového mečbalu budú mať prešovské hádzanárky v sobotu 4. mája od 16.00 h, keď vo štvrtom zápase budú Duslo opäť hostiť vo svojej hale.

Výsledok piatkového tretieho zápasu semifinále národného play-off o titul majstra SR v hádzanej žien 2018/2019 (hrá sa na tri víťazstvá):

ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 32:27 (16:13) – stav série 2:1
Najviac gólov: Klučková 13/3, Šutranová 5, Popovcová a Ratvajská po 4 – N. Némethová 9/2, Pócsíková 6/3, Trepáčová 4
Pok. hody: 4/3 – 8/8, vylúčené: 6 – 2, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 400 divákov