1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

MOL liga: Domáce zaváhanie Šale, víťazstvo Prešova a prehra Bánoviec

naspäť

06.04.2019 22:19       1048x

dnes 19:50 | V troch sobotňajších stretnutiach predposledného 21. kola MOL ligy žien 2018/2019 zachránili česť slovenských tímov hádzanárky ŠŠK Prešov, ktoré si v domácom prostredí poradili s DHK Zora Olomouc 26:22.

Prešovčanky od začiatku viedli a udržiavali si náskok pred súperkami. Ani plný bodový zisk však Šarišankám neuchoval nádej na odpútanie sa z predposlednej priečky.

Nečakane pred svojimi fanúšikmi zakopol HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý už má istotu bronzových medailí. Druhou domácou prehrou v sezóne, ktorú utrpel s DHC Sokol Poruba 24:26, prišiel o teoretickú šancu na posun na 2. miesto. Šalianky "prespali" prvý polčas, v ktorom narástlo ich manko na 7 gólov. Po zmene strán sa síce doťahovali, ale aspoň vyrovnať sa im už nepodarilo.

Nováčik DHC Plzeň dosiahol vysoké víťazstvo nad HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 39:27, o ktorom rozhodol už v úvodnom dejstve (25:9). V druhom polčase hostky zmiernili svoju prehru, na čom mala najväčšiu zásluhu najlepšia kanonierka spoločnej slovensko-českej súťaže Karolína Matušincová (13 gólov).

MOL liga - 21. kolo:

HK SLOVAN DUSLO ŠALA - DHC SOKOL PORUBA 24:26 (10:17)

Najviac gólov: Némethová 9/3, Trepáčová 4, Obstová 3 - Konečná 8, Polášková 6, Mýlková 4

pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Majstrík a Manek (obaja SR), 500 divákov

ŠŠK PREŠOV - DHK ZORA OLOMOUC 26:22 (17:10)

Najviac gólov: Popovcová 8/2, Klučková 5, Šutranová a Vencuriková po 3 - Gajdošíková 8, M. Salčáková 6/4, Kašpárková a Patrnčiaková po 2

pok. hody: 2/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 234 divákov

DHC PLZEŇ - HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 39:27 (25:9)

Najviac gólov: Mudrová 9/2, Svobodová 6, Kepková 5 - Matušincová 13/8, Hollá 6, Matejíková 4

pok. hody: 5/4 - 8/8, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Deml a Dvořáček (obaja ČR), 118 divákov