KM žiačok: ŠŠK SLŠ Prešov - Bernolákova Košice (9,30 / 10,30 hod.)

Prešovské hádzanárky prehrali so slovenským i českým majstrom

naspäť

21.01.2019 13:29       793x

Prešovčanky prehrali so slovenským i českým majstrom

PREŠOV. V ostatných dvoch kolách sa v Prešove predstavili prvé dva tímy spoločnej slovensko – českej MOL lige hádzanárok. Majstrovskú Iuventu Michalovce síce ŠŠK Prešov skoro štyridsať minút trápil, polčas dokonca vyhral, no v zápas vyhral favorit. Po týždni Prešovčanky nezačali zle doma ani českému šampiónovi a v interligovej tabuľke aktuálne druhému Baníku Most. Na začiatku aj dvakrát viedli, no od stavu 6:6 v dvanástej minúte sa roly favorita pevne chopilo hosťujúce družstvo a s prehľadom doviedlo zápas do víťaznej koncovky.

Výkon s Michalovcami proti Mostu nezopakovali

„Z našej strany to zďaleka nebol taký kvalitný výkon ako proti Michalovciam,“ konštatovala jedna z najlepších v domácom celku Lívia Klučková. „Zrejme viaceré z nás to mali v hlavách nastavené inak, ako to mať mali. To sa premietlo do nedisciplinovaných činností na ihrisku, nedodržiavania taktických pokynov trénera. Za takýchto okolností sme nemali šancu uhrať s Mostom prijateľný rezultát. Aj na moje gusto je prehra o desať gólov vysoká. Ako vravím, v prvom rade si to musíme všetky upratať v hlavách, až potom sa môžeme dočkať opäť aj nejakého úspešného výsledku. Pritom, začiatok domáci debakel neveštil. Lenže po takých desiatich minútach si mnohé robili čo chceli. Taktická nedisciplinovať, unáhlená, nepripravená streľba, ústup od tímovej hry, bez pohybu bez lopty, sme stratili šancu držať so súperom krok. České hráčky boli v herných činnostiach jasne rýchlejšie, čo ostro kontrastovalo s naši statickým poňatím.“

Prešovský káder prešiel pred sezónou značnou obmenou. Niektoré hráčky zo zdravotných dôvodov skončili s hádzanou. Niektoré, ako aj L. Klučková alternujú na viacerých postoch. V zápase s Mostom sa objavila aj zahraničná akvizícia, Gunnihildur Petursdottir z Isklandu, študenta veteriny v Košiciach, ktorá v Prešove hosťuje do konca tejto sezóny. „V staršom doraste som hrala strednú spojku. Neskôr, v družstve žien Šale som hrávala na oboch krídlach. Momentálne si ale situácia vyžiadala, že ma tréner M. Vikartovský zaradil na post strednej spojky. Vrátila som sa naň po ôsmich rokoch, preto som sa na ňom znovu hľadala. Avšak, ono je to aj ako s bicyklom. Keď sa raz na ňom naučíte jazdiť, už to nikdy nezabudnete. Vynasnažím sa teda túto moju obnovenú činnosť ešte vylepšiť. Dúfam tiež, že v najbližších zápasoch to nášmu kolektívu prospeje a ŠŠK začne zase konečne aj vyhrávať.“

Fakty

ŠŠK Prešov – DHK Baník Most 21:31 (11:17)

Najviac gólov: Klučková 6, Popovcová a Šutranová po 4 – Zachová 7, A. Kostelná 6. Pokutové hody: 4/2 – 6/5. Vylúčené: 6 – 6. Rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR). Divákov: 250.

JÁN LEŠKO

Text k foto: Po ôsmich rokoch si Lívia Klučková znovu zahrala poste strednej spojky.