Najbližšie domáce zápasy:

sobota 27.4.2024

1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

nedeľa 28.4.2024

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 logo-szh

Prešov hostí v MOL lige majstrovské Michalovce

naspäť

11.01.2019 20:31       841x

Prešov hostí v MOL lige majstrovské Michalovce

PREŠOV. Spoločná slovensko – česká MOL liga hádzanárok pokračuje jedenástym kolom a ponúka v ňom aj východoslovenské derby. V aktuálnej tabuľke predposledný ŠŠK Prešov hostí v sobotu od 18.hodine v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej majstrovskú Iuventu Michalovce.

 

Proti favoritovi bez prílišného rešpektu

Jednoznačným favoritom derby je družstvo trénera Petra Hatalčíka z Michaloviec, ktoré po desiatich odohraných kolách je na špici tabuľky MOL ligy s päťbodovým náskokom pred druhým Baníkom Most a tretím Slovanom Duslo Šaľa. ŠŠK Prešov v tejto sezóne vedené trénerom Marošom Vikartovským figuruje momentálne na opačnom konci tabuľky. Prešovčanky s dvomi získanými bodmi sú predposledné.

Prvý tohtoročný zápas so Zorou v Olomouci prehrali. V druhom polčase síce ŠŠK Prešov finišoval, túto časť aj napokon vyhral, no domov sa aj tak vracal naprázdno. Aj to i napriek faktu, že vo svojich radoch mal najlepšiu strelkyňu i vyhodnotenú hráčku, autorku pätnástich gólov Tatianu Šutranovú. „Olomouc je už za nami, ale prehra o šesť gólov stále škrie. Zápas tam sme zbabrali slabšou hrou v obrane i v útoku predovšetkým v prvom polčase. Po prestávke sa síce zlepšili, no napraviť pokazené z prvej časti sa nepodarilo. Nuž a tých pätnásť strelených gólov nie je len moja zásluha, ale aj výsledkom spolupráce so spoluhráčkami,“ stručne sa obzrela za prvým súťažným duelom v tomto roku jedna z opôr prešovského tímu. Na margo dnešného východniarskeho derby Prešov – Michalovce T. Šutranová uviedla. „Samozrejme, majstrovská Iuventa príde k nám v role veľkého favorita. To ale neznamená, žeby sme mali ísť do zápasu proti tomuto súperovi s prílišným rešpektom. Hráme doma, dúfam, že do hľadiska po dlhšej súťažnej odmlke prídu v značnom počte aj fanúšikovia hádzanej. Pre nás to bude zápas ako každý iný. Favorit je daný, takže my nemáme čo stratiť, môžeme len získať. A o to sa pousilujeme zo všetkých síl.“

 

JÁN LEŠKO, Korzár                     

PARTNERI