logo-szh

Prešovčanky Šaľu prekvapili, ale o body neobrali

naspäť

12.11.2018 14:59       1030x

Prešovčanky Šaľu prekvapili, ale o body neobrali

Hádzanárky ŠŠK Prešov zaknihovali prehru 23 : 29.

PREŠOV.   V tabuľke rozdiel priepastný, na ihrisku dlho zanedbateľný.

Aj takto možno charakterizovať stretnutie deviateho kola spoločnej slovensko-českej MOL ligy hádzanárok medi ŠŠK Prešov a Slovanom Duslo Šaľa.

Jedna desaťminútovka napokon rozhodla

Kým družstvu šalianskeho trénera Michala Lukačina sa v doterajšom priebehu MOL ligy darilo a figurovalo pred stretnutím v Prešove na druhom mieste aktuálnej interligovej tabuľky, silno omladený prešovský celok vedený v tejto sezóne trénerom Marošom Vikartovským bol tiež druhý, ale od opačného konca tabuľky.

 

O zdravotných peripetiách ŠŠK Prešov sme sa už priebežne zmieňovali.

Práve tie podľa slov prezidenta klubu Petra Šutrana boli hlavnou príčinou toho, že družstvo malo, a po zápase má na konte len dva body za výhru na pôde posledných Bánoviec nad Bebravou.

Aj preto prišla Šaľa do Prešova v role jednoznačného favorita. Nakoniec ale Duslo muselo poriadne zabrať, aby ju potvrdilo. Prešovčanky totiž výkonom príjemne prekvapili.

V obrane to nebolo bohviečo, avšak v útoku hrali rýchlo, často kombinačne nápadito a nebyť výborne chytajúcej hosťujúcej gólmanky Ladicsovej, ktovie či by sa nebola na východe republiky zrodila senzácia.

Lenže zásadný rozdiel bol práve v úspešnosti brankárok. Tie mladé prešovské si na loptu siahli iba párkrát, väčšinou lovili loptu zo siete. Na rozdiel od už spomenutej brankárky Šale.

 

Miestami veľmi sympatická hra ŠŠK tak na prekvapenie stačiť nemohla.

Napokon prehra 23:29 je vzhľadom na vývoj skóre, ktoré bolo ešte desať minút pred koncom v podstate vyrovnané, pre mimoriadne snaživé prešovské dievčatá dosť krutá.

„Do zápasu sme šli s tým, že nemáme v ňom čo stratiť. Navyše, po sérii zápasov na ihriskách súperov sme hrali pred vlastným publikom. Aj to bola motivácia vypnúť sa k čo najlepšiemu výkonu a rolu favorita Šali sťažiť. Bolo zjavne vidno, že dievčatá veľmi chcú. Dlho sme sa so súperkami ťahali gól na gól. Žiaľ, mali sme aj hluchú pasáž, počas ktorej nám Duslo ušlo zo 17:18 na 19:26 a na takýto rozdiel sme ku koncu už nedokázali reagovať. V podstate teda jeden zhruba desaťminútový úsek rozhodol o konečnom výsledku celého zápasu,“ zhrnul svoje názory tréner ŠŠK Prešov Maroš Vikartovský.

 

„Iste, limitujúce boli aj výkony brankárok na oboch stranách. Hosťujúca toto pochytala veľa, naše opačne. S oboma pracuje môj asistent Dušan Olejár. Jedna je ale vekom dorastenka, druhá zase dva či tri roky sedela viac-menej len na lavičke michalovskej Iuventy. Skrátka, obom chýba zatiaľ zápasová prax a samozrejme, skúsenosti. Pravdou je, že proti Šali neoslnili, ale tiež i to, že spoluhráčky v obrane im príliš nepomohli.“

Pre ŠŠK súťažná prestávka vykúpením

Pre ŠŠK Prešov bolo stretnutie deviateho kola MOL ligy posledným interligovým v tomto kalendárnom roku. Ďalšie odohrajú až začiatkom januára budúceho roka.

Takže nedeľný duel so Šaľou bol pred súťažnou pauzou, s ohľadom na stav kádra, tak trochu aj určitým vykúpením.

„Svojím spôsobom, áno,“ pripustil tréner prešovských hádzanárok.

„Nasleduje obdobie, počas ktorého veríme, že sa v klube vystrábime z chorôb a zranení, ktoré sa nám, žiaľ, doteraz vôbec nevyhýbali. V tréningovom procese ale budeme pokračovať, vložíme doň aj rekondičný blok. V decembri nás čaká ešte Slovenský pohár a veríme, že v januári budem mať už konečne kompletný a zdravý káder.“

Výhoda väčšiny domácich interligových stretnutí sa v ďalšej časti MOL ligy vráti na prešovskú stranu, takže je tu reálny predpoklad, že ŠŠK sa posunie v tabuľke vyššie.

Korzár, Ján LeškoČítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/20959791/presovcanky-salu-prekvapili-ale-o-body-neobrali.html#ixzz5WeHMdl7B

PARTNERI