Najbližšie domáce zápasy:

nedeľa 7.4.2024

KM žiačok: ŠŠK SLŠ Prešov - Bernolákova Košice (9,30 / 10,30 hod.)

logo-szh

MOL liga - Šaľa víťazne v Prešove, Veselí nestačilo v Plzni ani 13 gólov Olšovskej

naspäť

11.11.2018 21:17       789x

dnes 20:10 | Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zakončili svoje tohtoročné účinkovanie v spoločnej slovensko-českej súťaži žien víťazstvom, ktorým si udržali 2. priečku v tabuľke MOL ligy s trojbodovým odstupom za vedúcou Iuventou Michalovce.

Šalianky v nedeľu vyhrali v centre Šariša nad domácim ŠŠK Prešov 29:23, keď o svojom triumfe rozhodli v strednej časti druhého polčasu. Od stavu 18:17 v 40. min unikli na 26:19 v 55. min.

Prekvapenie sa zrodilo v Plzni. Nováčik súťaže zdolal SHK Veselí nad Moravou 31:27, čím prerušil sériu nezdarov a posunul sa na 9. miesto. Hostkám nestačilo na úspech, ktorý by ich vyniesol na 3. pozíciu, ani 13 gólov slovenskej spojky Márie Olšovskej.

Na západ ČR pricestovali len s 12 hráčkami. Hoci im to nešlo najmä v obrane, niečo vyše 5 minút pred koncom sa dotiahli na rozdiel jediného gólu (26:27). Hráčky Plzne si však tretie víťazstvo v sezóne už nenechali vziať.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 9. kola MOL ligy hádzanárov 2018/2019:

ŠŠK PREŠOV - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 23:29 (13:15)

Najviac gólov: Dvorščáková a Šutranová po 5, Ščerbáková 4, Klučková 4/1 - Pócsíková 6, Takáčová 5, N. Némethová 4, J. Vargová 4/1
pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 180 divákov

DHC PLZEŇ - SHK VESELÍ NAD MORAVOU 31:27 (17:13)

Najviac gólov: Oravcová 8/1, Líbalová 5, Kepková a Mudrová po 4 - Olšovská 13/6, Kubáčková 5/1, Lukšíková a Žitňanová po 3
pok. hody: 7/4 - 7/7, vylúčené: 4 - 4 , rozhodovali: Deml a Dvořáček (obaja ČR), 150 divákov