1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

Zlín po výhre nad Prešovom späť na druhé miesto

naspäť

22.10.2018 09:09       921x

21.10.2018

Hádzanárky HC Zlín sa pridali k dvom deväťbodovým tímom na čele slovensko-českej súťaže žien. V nedeľňajšom stretnutí 6. kola MOL ligy využili výhodu domáceho prostredia na víťazstvo nad ŠŠK Prešov 31:26 (17:14) a v tabuľke sa vrátili na druhú priečku o skóre za Iuventou Michalovce a pred DHK Zora Olomouc.

Prešovčanky nezužitkovali sľubný úvod, keď v 6. minúte vyhrávali 4:1. Aj v 24. minúte viedli Šarišanky, ale domáce päťgólovou šnúrou otočili na polčasových 17:14. Po zmene strán zvýšili Zlínčanky na 19:14 i 20:15. Hostky kontrovali štyrmi presnými zásahmi za sebou, ale ďalšia desaťminútovka patrila zverenkám slovenského trénera Martina Spuchláka. Zlín odskočil na 27:22 a potom už s prehľadom doviedol duel do víťazného konca. Prešovčanky zostávajú na predposlednom jedenástom mieste s dvoma bodmi.

Hádzaná – MOL liga 2018/2019 – ženy – 6. kolo – nedeľa:
HC Zlín – ŠŠK Prešov 31:26 (17:14)
Najviac gólov: Kříčková 7, Hradilová 6/2, Ševčíková 5 – Šutranová 8/1, Vencuriková 5, Popovcová 4
pok. hody: 3/3 – 1/1, vylúčené: 7 – 5, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 138 divákov