1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

MOL liga: Hádzanárky Prešova nestačili na Sláviu Praha

naspäť

11.10.2018 13:20       796x

9.10.2018 20:15 | Predohrávka 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien 2018/2019 sa skončila jednoznačným triumfom domácich. Hádzanárky DHC Slavia Praha zdolali ŠŠK Prešov 35:22 (20:12).

Ešte len druhým víťazstvom v aktuálnej sezóne MOL ligy sa naladili na víkendové povinnosti na európskej scéne. Pražanky sa vďaka dvom bodom vyšvihli na 3. priečku tabuľky.

Vývoj duelu od začiatku držali v rukách zverenky trénera Jana Salača, ktoré na začiatku druhej desaťminútovky vyhrávali 8:2 a ešte do polčasovej prestávky svoj náskok zvýraznili. Legionárka Slavie Borgesová v 35. min upravila na 23:13 a v 47. min svietil na ukazovateli skóre už 15-gólový rozdiel (31:16).

Prešovčanky utŕžili v českej metropole dvojcifernú prehru, po ktorej zostávajú na predposlednom mieste s dvojbodovým ziskom.

MOL Liga - 5. kolo:

DHC SLAVIA PRAHA - ŠŠK PREŠOV 35:22 (20:12)

Najviac gólov: Pokorná 7/1, T. Fryčáková 5 - Šustranová 8/1, Demajová 6, Lebedevová 4. Rozhodovali: Hájek, Macho, vylúčené: 4:2, 7 m hody: 2/1 - 5/3, 150 divákov