KM žiačok: ŠŠK SLŠ Prešov - Bernolákova Košice (9,30 / 10,30 hod.)

MOL liga: Druhopolčasový uragán v podaní Iuventy, prvá výhra Prešova

naspäť

23.09.2018 12:15       736x

sport.aktuality.sk

22.9.2018   21:45 | Dvojciferné víťazstvá úradujúcich šampiónov oboch krajín priniesli sobotňajšie stretnutia 3. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2018/2019. Iuventa Michalovce pokorila DHC Sokol Poruba 36:26 (15:15) a v MOL lige si drží druhú priečku o bod za líderkami z Veselí.

Iuventa mala raketový vstup - 8. min 6:1, ale na prestávku išla za stavu 16:15. Po nej to ešte v 39. min nevyzeralo, že svojho súpera deklasuje (22:19). Potom však začala súkať jeden gól za druhým a v 57. min viedla 34:24, najvýraznejšie o minútu neskôr 36:25.

DHK Baník Most urobil v druhej tridsaťminútovke krátky proces s DHK Zora Olomouc. Kým hostky mohli po I. polčase (13:16) ešte ako-tak pomýšľať na prípadný obrat, po zmene strán ich domáce k ničomu nepustili a deklasovali ich v pomere 40:23. Most odčinil minulotýždňové zaváhanie v Šali a v priebežnom poradí sa posunul na 3. pozíciu.

Radostnú cestu z Bánoviec nad Bebravou mali hádzanárky ŠŠK Prešov, ktoré vyhrali nad miestnym HK Sokol RMK 28:22 (13:11) a tešili sa z prvého triumfu v sezóne. Napriek tomu zostávajú na predposlednom mieste práve pred zatiaľ bezbodovými Bánovčankami.

Nováčik DHC Plzeň si pred vlastnými fanúšikmi poradil so Sokolom Písek 31:28 (13:13), na čom mala výrazný podiel desaťgólová strelkyňa Věra Oravcová. Plzenčanky vďaka zisku 4 bodov zatiaľ nečakane figurujú na 5. stupienku.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola MOL ligy hádzanárok:

IUVENTA MICHALOVCE - DHC SOKOL PORUBA 36:26 (16:15)

Najviac gólov: Kompaniecová 8, Wollingerová 7/1, Fiľková-Trehubová 5/2 - Michalíková 6, Desortová 6/1, Polášková 4/1

pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 700 divákov

HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - ŠŠK PREŠOV 22:28 (11:13)

Najviac gólov: Matušincová 6/5, Hollá 5, K. Michnová 4 - Klučková 8/3, Lebedievová 6, Čirčová a Demajová po 4

pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 3 - 8, ČK: 45. Dvorščáková (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 300 divákov

DHK BANÍK MOST - DHK ZORA OLOMOUC 40:23 (16:13)

Najviac gólov: Šustková 8, Kovářová 6, V. Dvořáková 5, A. Kostelná 5/1 - Gajdošíková 6, M. Salčáková 3, Patrnčiaková 3/2

pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Haramul a Nezbeda (obaja ČR), 525 divákov

DHC PLZEŇ - SOKOL PÍSEK 31:28 (13:13)

Najviac gólov: Oravcová 10/2, Mudrová 5/2, E. Svobodová 4, Franzová 4/1 - Eresken 9/2, Šetelíková 7, Hauserová a Talafousová po 3

pok. hody: 8/5 - 3/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 195 divákov