1.dorastenecká liga: ŠŠK Prešov - Drábova Košice (10,30/12,15 hod.)

1.liga žien: ŠŠK Prešov - HK Junior Močenok (14,00 hod.)

logo-szh

Bronzové medaily Prešovčanky s prehľadom obhájili

naspäť

21.05.2018 11:01       905x

PREŠOV. Hádzanárky ŠŠK Prešov v spoločnej slovensko - českej MOL lige 2017/2018 obsadili ôsme miesto, ako tretie najlepšie slovenské družstvo. Toto postavenie Prešovčanky potvrdili aj v národnom play – off .

Po úvode museli nečakane obracať

V semifinálovej sérii play – off síce hladko nula tri podľahli na zápasy  Slovanu Duslo Šaľa, no v sériu zápasov o bronzové medaily s HK Sokol Bánovce nad Bebravou, rozhodli hráčky ŠŠK Prešov v najkratšom možnom čase. Po výhre 30:25 v prvom zápase (hralo sa na dve výhry) zverenky trénera Dušana Daniša zvíťazili presvedčivo o sedem gólov aj v druhom stretnutí na domácej pôde a tak po roku boli Šarišanky znovu dekorované bronzovými medailami.

V oboch dueloch o bronz mal Prešov herne navrch. Bánovce potiahla hlavne stále výborná K. Michnová. Práve líderka hosťujúceho tímu rozohrala na začiatku odvety partiu, ktorá prešovský tím zaskočila. HK Sokol v jedenástej minúte viedol 6:1. Domáce ale o sedem ďalších minút  vyrovnali na 8:8 a a chvíli gólom Bačíkovej šli prvý raz do vedenia. Záver polčasu i úvod druhého žiadne prekvapenie nenaznačoval. D. Daniš ale za stavu 20:10 zamiešal zostavou, no striedajúce sa príležitosti nechopili a o tri minúty neskôr Bánovce znížili na 20:15. Viac ale domáce súperkám nedovolili a s prehľadom zápas doviedli do víťaznej koncovky.

Radosť z medailí, slzy z odchodov

Po záverečnom hvizde arbitrov prepukli očakávané oslavy bronzových medailí. Len trénerovi D. Danišovi, ktorý po troch úspešných rokoch v Prešove skončil,  sa do nich a hlavne do pózovanie pred objektívmi a kamerami vôbec nechcelo. Nakoniec ho ale prešovské dievčatá doniesli pred fotografov na vlastných rukách. Okrem trénera bol vyhraný zápas o bronz nad Bánovcami posledným aj pre trojicu hráčok, brankárku Luciu Gubikovú, spojku Martinu Bačíkovú a pivotku Veroniku Gajdošovú.  Prvá z menovaných, slovenská reprezentantka L. Gubiková na margo dvojročného účinkovania v Prešove povedala. „Na moje pôsobenie v Prešove budem spomínať len a len v dobrom. Hoci, odohrali sme veľmi dobré zápasy, dokázali zdolať aj veľkých favoritov. Na druhej strane sme mali však aj slabšie obdobia. Na to zlé sa ale rýchlejšie zabúda, ostávajú len tie krajšie spomienky. Naprázdno v klubu neodchádzam, so sebou beriem dve bronzové medaily, ktorých zisk si ozaj vážim. Nuž a kam zamierim? „V tom mám už jasno, ale konkrétny klub zatiaľ neprezradím. Akurát vám poviem, že chytať by som mala v najvyššej maďarskej súťaži.“

Kus dobrej práve odviedla v ŠŠK Prešov aj M. Bačíková.  „Dva roky v Prešove boli pre mňa zvláštne. Predtým som hrával v profesionálnych kluboch. Tuto to bolo také „poloamatérske, študentské“. Takže pre mňa hádzaná v tomto klube bola skôr zábavou, a už vôbec nie zdrojom nejakých príjmov na obživu. Poviem ale úprimne, že v skvelej prešovskej partii som si hádzanú skutočne užívala. Spomienky mi ostanú krásne, bola som tu rada a aj preto som s medailou na hrudi nejakú tú slzu vyronila.“

S Prešovom sa lúčila aj pivotka V. Gajdošová, ktorá zamieri zrejme za rieku Moravu. V prvom rade ale za štúdiom. „Samozrejme, hádzanej sa nechcem ešte vzdať. Podala som ale prihlášky na magisterské vysokoškolské  štúdium do Brna a Olomouca. Podľa toho ako dopadnú prijímacie skúšky, podľa toho budú smerovať aj moje ďalšie hádzanárske kroky. Čo povedať na tri roky v Prešove? Vidíte, ešte aj teraz mám slzami očami zaliate. To hádam vraví za všetko to krásne čo som tu zažila.“

Fakty

ŠŠK Prešov – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 35:28 (18:10) – konečný stav série 2:0

Zostava a góly Prešova:  Gubiková, Goboňová – Bačíková 3,  Gajdošová 2, Čirčová 5, Popovcová 2, Lebedievová 3, Vraňuchová 1, Šutranová 5, Kakaščíková, Pavúková 9, Puzderová, Vencuriková, Harčarufková 2, Demajová 3. Najviac gólov za hostí: K. Michnová 7, Hollá 5. Pokutové hody: 1/1 – 3/3. Vylúčené: 4- 1. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 250.